Stýská se vám po Formuli 1? Pak musíte vidět druhou sérii F1: Touha po vítězství

Rok 2019 byl ve Formuli 1 hodně dramatický. I když to zezačátku opět vypadalo na dominanci Mercedesu, po letní přestávce se vzchopilo jak Ferrari, tak i Red Bull. Zejména rudé vozy zatápěly stříbrným šípům prakticky v každém závodě druhé poloviny sezóny, takže jsme byli jako diváci svědky hodně tvrdých, ale férových soubojů.

Co můžeme vidět?

V 10 epizodách o stopáži kolem 35 minut můžete zhlédnout shrnutí nejenom z dění na závodní trati, ale především ze zákulisí. Pokud tedy chcete vidět, co dělá váš oblíbený pilot mezi závodními víkendy nebo po skončení kvalifikace, pak je pro vás seriál Drive to Survive jako stvořený. Nemohou chybět ani kontroverzní situace nebo napínavé vztahy mezi týmovými kolegy. Za zmínku stojí například přátelský vztah pilotů McLarenu nebo navenek nevraživý vztah u jezdců Ferrari.

Který díl je nejlepší?

Hodnotit jednotlivé díly je možná příliš opovážlivé, avšak ti z vás, kteří sledovali pozorně sezónu 2019, tak určitě vědí. Hovoříme o Grand Prix Německa, která byla poznamenaná nejenom počasím, ale také řadou jezdeckých chyb a zvratů. Určitě nejsme zvyklí na to, aby oba jezdci Mercedesu bourali jen pár kol po sobě. Něco podobného postihlo i piloty Ferrari, tudíž se na stupně vítězů mohla dostat poněkud neznámá jména.

Seriál dobře osvětluje skutečnost

Ve světě Formule 1 jsme zvyklí na to, že realita často nekoresponduje s tím, co jednotlivé týmy vypustí na veřejnost. Dokumentární série Drive to Survive pak tento stín odstraňuje, protože vedení jednotlivých týmů často vysvětluje, proč se tak rozhodlo. Dozvíte se tak informace, které byste při oficiálním přenosu závodu nikdy neslyšeli. Velice emotivní je situace kolem týmu Williams, který měl zejména zezačátku sezóny existenční problémy.

Pokud patříte mezi fanoušky Formule 1 a máte v karanténě trochu času, podívejte se na dokumentární sérii Touha po vítězství na streamovací platformě Netflix.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT