Suzuki Swift Sport dostane inovovaný design a hybridní pohon

Malé Suzuki Swift Sport je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků, které si dneska můžete koupit. I z tohoto titulu byla další generace horkým kandidátem na to, aby se pod její kapotou objevil malý turbomotor s řádným zvukem. Automobilka má ale zcela jiné plány, protože se rozhodla do nového modelu Swift Sport namontovat hybridní pohon.

Jaká technologie bude použita?

Musíme si však ujasnit, že Swift bude elektrifikován tím nejjemnějším možným způsobem. Pod jeho krátkou kapotou totiž stále bude tlouct malý turbomotor s objemem 1.4 litru. Přechod na hybridní technologii je však zcela zásadní pro udržení automobilky v chodu. Evropská unie totiž uvalila ještě přísnější sankce za neplnění emisních limitů, které si samozřejmě Suzuki nemůže dovolit platit.

Bude mít Swift Sport dostatek výkonu?

Výkonové parametry jsou asi to jediné, co budete při nákupu malého ostrého hatchbacku sledovat. Bohužel nová generace Suzuki Swift bude mít menší výkon než verze předcházející. Oproti tomu točivý moment byl navýšen, takže by mělo mít auto daleko lepší odpich. I přesto se zrychlení z 0 na 100 km/h zhoršilo na hodnotu 9,1 vteřiny. To není na malý ostrý hatchback příliš rychlé, a tak se nabízí otázka, zda je vůbec důvod si nový Swift kupovat.

Jak funguje hybridní systém?

Hybridní systém bude fungovat podobně, jako tomu je u vozů Formule 1. Při brždění nebo jízdě z kopce se bude vzniklá energie převádět zpátky do baterií, čímž se zvýší dojezd i dostupný kombinovaný výkon. Tlumiče jsou na sportovní auto dost měkké, ale prakticky všechny neduhy léčí perfektní manuální převodovka a inteligentní výfuk s naprosto brilantním zvukem.

I když dostane Swift Sport hybridní pohon, stále to bude ostrý hatchback. Tedy alespoň na pohled, protože na žádné velké závodění nemá dostatek výkonu.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT