Tipy, jak na tuning aneb změňte své auto k nepoznání

Rozhodli jste se koupit si automobil, ale není zrovna podle vašich představ? Upravte si ho. Automobilový tuning je zábavná záležitost, mnozí muži si kupují staré ojetiny jenom proto, aby si mohli vozy upravit a takzvaně „vytunit“. Do tuninug spadají například nová, široká kola, také kity přímého sání nebo laděný výfuk? Toužíte po těchto věcech? Pusťte se do tuningu svého vozidla.

Pokud hovoříme o tuningu, hovoříme o úpravách, které mají zlepšit jízdní projev automobilu. Málokdo ví, že vozidla se začala upravovat už v poválečném západním Německu, kdy byla nabídka automobilů velice omezená. Němci nechtěli, aby se jejich automobily podobaly, a tak se začali pouštět do přestaveb. Tehdy dokonce vznikaly první firmy nabízející jen tuningy vozidel.

S neustále se zvyšující technickou úrovní automobilů se zlepšovaly také možné úpravy. Najednou se automobily mohly změnit a vylepšit tak, jako nikdy dřív. Vozidla se začala upravovat jak doma, tak se tímto začali zabývat automechanici. Auta se najednou už nepodobala, každé bylo jiné.


Jak můžete změnit svůj vůz vy?

Pokud se chcete pustit do tuningu, začněte třeba u velkých kol. Velká kola jsou sice hmotnější, pokud nepoužijete kola speciální, jež jsou drahá. Speciální kola však doporučujeme použít, velká hmotná kola mají negativní dopad na jízdní vlastnosti. V rámci tuningu třeba namontujte široká kola, která zvětší takzvaný poloměr rejdu.

V rámci tuningu se také provádí tuhé odpružení, které bývá základem sportovního podvozku. Při tomto tuningu je teřba dobře sladit péra, ladič, tlumiče a stabilizátory, aby vozidlo jezdilo skutečně dobře.

Sportovní filtry jako další inovace

Pokud jste se pustili do tuningu, nezapomeňte ani na sportovní filtr, který je tvořen pouhou vložkou a dává se místo originálního čističe. Pro motor je sportovní filtr šetrnější. Při montáži sportovního filtru však dbejte na pravidelné ošetřování, aby nedocházelo k propuštění více vzduchu a nečistot.

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 49 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 49 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 49 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.