Toro Rosso už v další sezóně v královně motorsportu. Tým se oficiálně přejmenoval na Alpha Tauri

O změně názvu týmu Toro Rosso se vědělo už na konci loňské sezóny, protože musely všechny týmy Formule 1 odhlasovat, že jim změna názvu týmu nevadí. Druhý tým Red Bullu nově ponese jméno Alpha Tauri, čímž má dojít k daleko větší propagaci nově vzniklé značky oblečení. Původní název týmu znamenal po překladu z italštiny rudý býk a pod tímto jménem jsme ho znali už od roku 2006.

Kdy byl představen nový monopost?

Nacházíme se na začátku nové sezóny, s čímž samozřejmě souvisí i oficiální prezentace nových monopostů pro rok 2020. Nová zbraň juniorky Red Bullu ponese označení AT01. Takto očividný název snad ani nemusíme objasňovat, neboť je zcela jasné, proč tomu tak je. K oficiálnímu představení došlo 14. února v Hangáru 7, který se nachází v rakouském Salcburku. Samozřejmě, že celý areál patří společnosti Red Bull.

Do jakých barev se tým převlékl?

Změna názvu nebyla u tohoto italsko-rakouského týmu jedinou podstatnou novinkou. Na první pohled si všimnete nápadně jiného zbarvení monopostu. Stávající modrou a stříbrnou nyní vystřídala tmavě modrá s výraznými bílými prvky. Právě tato barevná kombinace podle managementu Alpha Tauri nejlépe vystihuje rozjíždějící se značku s oblečením.

Šéf týmu doufá ve velké výsledky

Po loňské relativně dobré sezóně vyhlíží šéf týmu Franz Tost ještě úspěšnější ročník. Sám se nechal slyšet, že se s celým týmem těší na nadcházející ročník, na jehož začátku hýří kolektiv optimismem. Může za to nejenom nové zbarvení, ale hlavně skvěle vypadající data jak ze simulátoru, tak i z větrného tunelu. Vzhled je ale jedna věc, ovšem jak bude monopost Alpha Tauri AT01 jezdit se dovíme až po předsezónních testech, které se konají v těchto dnech.

Startovní listina Formule 1 pro rok 2020 tedy obsahuje místo týmu Toro Rosso, tým Alpha Tauri. Žádná významnější změna se však neudála, a tak se můžete těšit na sympatické výkony této stáje v nadcházejícím ročníku královny motorsportu.

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT