Torsus Terrastorm není obyčejná dodávka

Torsus je výrobce automobilů sídlící v České republice patřící majitelům z Ukrajiny, který dodává vozy například i do USA. Zkrátka takový pěkný globální mix. Ke svému brutálnímu autobusu Praetorian nyní přidává také novou dodávku, která působí neméně brutálním dojmem.

Dodávka do nepohody

Se svou novinkou Torsus koketoval již před nějakým časem, ovšem až nyní konečně svou dodávku pojmenovanou Terrastorm ukázal v celé své kráse. Na první pohled se jedná o poměrně standardní dodávku, která však velmi rychle dokazuje, že slovo normální zde rozhodně není namístě.

Jako základ využívá vozidlo platformu od Volkswagenu Crafter či Manu TGE. Ovšem ostatní technické vybavení bychom u německé sériovky hledali jen těžko. Vzpěry MacPherson či tlumiče Bilstein B6, které jsou umístěny v přední části doplňují listové pružiny Ironman 4×4 Load Plus. To zkrátka žádná klasická dodávka nenabízí, stejně jako zadní samosvorný diferenciál.

zdroj: Torsus

Světlá výška dodávky 11,4 palce a velké pneumatiky zaručují, že dodávku jen tak něco nezastaví, ani poměrně hluboká vodní plocha, kterou vůz taktéž dokáže prostoupit. A v případě skutečně náročného terénu tu jsou vždy dostatečně masivní nárazníky a také integrované navijáky, které se postarají o vytažení cestujících z jakékoliv šlamastiky.

Do problémů i do terénu

Pro pasažéry nabízí Torsus různé možnosti rozvržení dodávky. Ty poskytují možnost přepravy až 20 osob najednou. Vnitřní vybavení je pak koncipováno tak, aby mohl řidič vzít ostatní pasažéry do skutečně tvrdých terénních podmínek. O jejich ochranu se postarají například pětibodové ochranné pásy, dále jsou k dispozici otočná sedadla, stolky, individuální osvětlení, větrací otvory pro klimatizaci a reproduktory, ale může toho být mnohem víc. Celý interiér je totiž navržen tak, aby mohl přijmout modulární komponenty.

Terrastrom je model zaměřený především na evropský trh, kde se začne prodávat od druhé poloviny roku 2020. Jeho cenovka začne na 57 tisících eur, tedy asi 1,5 milionu korun.

zdroj: Torsus
Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT