Toyota GR86 bude představena v roce 2021. Na co všechno se můžeme těšit?

Únik z konference dealerů konané ve Spojených státech amerických potvrzuje, že se v červnu roku 2021 můžeme těšit na další generaci Toyoty GT86. Na webových stránkách byla dost detailně popsána celá nová produkční řada, která rozhodně stojí za vidění. Nejenom, že máme k dispozici snímky nového vozu, ale také jsme se dozvěděli, že bude mít nová Toyota 264 přeplňovaných koní.

Toyota GT nebo Toyota GR?

Projekt GR byl dítětem duchovního otce rychlých vozů značky Akio Toyoda. Ten stále věří, že motoristický sport může vylepšovat a posouvat technologie v produkčních vozech. Tím pádem je pro fanoušky této japonské automobilky vytvořena jedinečná značka, kterou Toyota používá i u modelů Supra GR nebo Yaris GR. I když bude nová Toyota GR86 technologicky na výši, mělo by se jednat o nástupce oblíbeného coupé GT86.

Jaký agregát bude tlouct pod kapotou?

Můžeme s velkou úlevou říct, že se model GR86 nevydá cestou downsizingu, protože si pravděpodobně udrží plochý čtyřválec boxer s objemem 2 litry. Může se ovšem stát, že za účelem vyššího výkonu bude přidáno turbodmychadlo, a objem motoru se zvýší na 2,4 litru. Nejednalo by se o nový motor, protože jej v dnešní době využívá Subaru ve svých sportovních modelech. Dá se očekávat, že z takto relativně malého motoru dostane Toyota až 264 koňských sil.

null

null

I když si fanoušci na předchozí generaci GT86 nemohli stěžovat, přesto se našlo pár jedinců, kteří volali po vyšším točivém momentu. Právě ten by jim měl poskytnout 2,4 litrový turbomotor boxer. Stále by ale měla být Toyota GR86 dostupným sportovním automobilem, se kterým si užijete spoustu zábavy i v nízkých rychlostech. S málokterým autem totiž můžete jet bokem, aniž byste překročili povolenou rychlost.

Na oficiální představení Toyoty GR86 se velmi těšíme. Nechme se ale překvapit, zda bude přinejmenším tak dobrá, jako její předchůdce, model GT86.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT