Turisté na Havaji si pronajímají stěhovací dodávky na dovolenou

Pandemie coronaviru změnila celou řadu věcí a tvář cestování rozhodně patří mezi ně. Nelétají letadla a i překračování hranic je poměrně složité. Navíc hledat ubytování v některých zemích je nemožné, protože jsou tyto služby zavřené. Proto se řada lidí a to nejen u nás rozhodla strávit letošní dovolenou na čtyřech kolech.

Do stěhováku

To ovšem přináší ten problém, že začíná být nedostatek obytných vozů a dalších vozidel, ve kterých se dá přespat. A pokud jsou přeci jen k mání, jejich ceny se začínají šplhat do astronomických výšin.

Na Havaji na to ovšem někteří vyzráli. Působí zde totiž i známá americká stěhovací společnost U-Haul, která půjčuje dodávky určené ke stěhování nábytku, kanceláří apod. A právě jejich dodávky si někteří turisté začali půjčovat, a to ne proto, aby cokoliv přestěhovali, ale aby je na pár dní mohli využívat jako obytný vůz.

Důvodem jejich rozhodnutí jsou ceny, která U-Haul zatím nijak nešroubuje, a tak jsou jeho dodávky daleko dostupnější než dodávky klasických půjčoven. Nejlevnější vozy z klasických půjčoven se nyní na Havajských ostrovech pohybují okolo 700 dolarů za den, a proto se levné dodávky od U-Haulu jeví jako perfektní řešení.

U-Haul spokojený není

Nicméně sama společnost se nechala slyšet, že dělá vše, co je v jejich silách, aby podporovala užívání svých dodávek pouze na stěhování. Díky využívání turisty sice vozy nejsou zatěžovány těžkým nábytkem, ale turisté je mohou brát do horších terénů.

Důvodem proč lidé preferují život ve stěhováku před hotelem, je především snaha o sociální distanc. Existuje několik důvodů, proč poptávka přesahuje nabídku. Start pandemie koronaviru narušil automobilovou výrobu, která pokračuje nedostatkem polovodičů. Některé automobilky musely dokonce z důvodu nedostatků své fabriky zavřít. A takový Ford nyní staví své pick-upy F-150 nedodělané. Všechny tyto faktory zvedají ceny ojetin a také vozů pronajímaných.

Zdroj: Hawaii News Now

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu