Unikátní motokára s designem klasiky. Milovníci Brouka mohou jásat, nebo zoufat

Volkswagen Beetle, byl vůz, který navždy změnit tvář automobilového průmyslu. Dodnes jej s láskou sledují ti, kteří jeho éru prožili, i ti, jenže jí znají pouze z vyprávění. Není proto divu, že tato legenda stále láká fanoušky, kteří s ní dělají všemožné kusy. Někdo by na originál v životě nesáhnul a pečuje o něj do posledního šroubečku jiní využívají tradiční design k vytváření zcela nových zajímavostí.

Mike Wasowski

V minulosti se tak objevily například minibiky vytvořené z Brouka a nyní dokonce velice netradičně pojatá motokára s klasickým retrodesignem. Dostala jméno Bugcart Wasowski a milovníkům snímku od Disneyho zřejmě netřeba vysvětlovat proč.

Na svědomí jí má Adelkas Studi z Mexika, které použilo blatník Beetlu Type 1 a, kterém vdechlo zcela novou energii nejen co se motoru týče, ale i v podobě retrořídítek a setrosedadla.

Foto: Adelkas Studio

Adelka je jinak specialistou na předělávání a restaurování starých Beetlu a to znamená, že náhradních dílů se ve skladu našlo habaděj. Mimo blatníku je charakteristickým detailem z Beetlu také přední světlo, které navíc dalo motokáře jméno po jednooké postavičce z filmu Příšerky s.r.o.

Chybějící odpovědi

Barevná kombinace zelené a červené vychází z originálních návrhů Beetlu. Motokára zároveň dostala některé části motoru, bohužel na informace zde bylo studio skoupé, takže o technickém charakteru nevíme zhola nic.

Foto: Adelkas Studio

Nevíme ani cenu, bohužel. Ovšem studio neplánuje takové motokáry vyrábět ve velkém. Jednalo se zkrátka o chvilkové kreativní vzplanutí se zajímavým výsledkem. Pokud byste ale měli opravdu vážný zájem a cestu do Mexika, možná by nebyl problém pro vás jeden takový kousek nechat vyrobit.

zdroj: Adelkas Studio, zdroj foto: Adelkas Studio

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu