V Kentucky postavili kruhový objezd, ale místní řidiči neví, co s ním

Kruhový objezd je pro nás Evropany něčím naprosto přirozeným. Jediná patálie může nastat snad pouze v momentě, kdy navštívíme zemi, kde se jezdí na opačné straně. Jenže ve Spojených státech je tolik kruhových objezdů, že by je jeden spočítal na prstech jedné ruky. Dobře, ve skutečnosti jich je asi 7 100, což je ale vůči rozloze Spojených států skutečně nepatrné množství. A tak když takové dílo postavíte tamním řidičům do cesty, nemusí to vždy dopadnout nejlépe.

Nový kruháč ve čtvrti

Takový případ se stal v Kentucky, kde byl jeden z kruhových objezdů vybudován. Bohužel pro tamní řidiče jim jaksi nikdo nevysvětlil, jak se takový prvek komunikace používá a jaká pravidla na něm platí. A tak se z prvku, který měl zlepšit a navýšit bezpečnost provozu stala spíše noční můra.

To ukázalo video, které se objevilo na Redditu. Na něm je vidět, že skutečně velké zmatky nastaly v momentě, když se po kruhovém objezdu začali řidiči prohánět ve všech pruzích a po objezdem kroužili i v protisměru.

Zmatenost

Konkrétně ten v Kentucky nahradil čtyřproudou křižovatku, kterou denně navštívily asi 4 tisíce vozidel. Ke smrtelným nehodám tu docházelo poměrně často, a proto se zdál kruhový objezd jako naprosto skvělé řešení. Inu, tato skutečnost však prozatím platí jen na papíře, protože v praxi řidiči jízdu po tomto kruhovém objezdu absolutně nezvládají. A to dokonce ani v dnešní době, kdy správný směr ukazují už i navigace.

Kruhový objezd prozatím funguje jen pár týdnů, jenže jak je z videa patrné, zda tu dobu se tu děly skutečně velké věci. Ona zmatenost je viditelná především v momentě, kdy jeden řidič zavede do protisměru hned několik ostatních řidičů, kteří očividně také vůbec netuší, co mají dělat.

Zdroj: Reddit

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu