Věděli jste, že existuje klíč k autu dražší než Rolls-Royce?

Věděli jste, že existuje klíč k autu dražší jako Rolls-Royce?(zdroj:pixabay.com)

Jak drahé bylo auto, které jste si koupili? Stálo sto tisíc či méně? Nebo snad více? V každém případě nestálo tolik jako nejdražší klíček k autu na světě. Říkáte si, že klíčky k autu nemohou stát mnoho? Pak se pletete. I klíčky k autu mohou stát tolik, že si to ani nedovedete představit. Ten nejdražší klíček k autu na světě je dokonce dražší než vozy automobilky Rolls-Royce, a to už je to říct. Přece jen automobily automobilky Rolls-Royce patří k nejluxusnějším a zároveň také k nejdražším vozidlům světa. Když si člověk koupí vůz zmiňované automobilky, dokonce dojde ke slavnostnímu předávání – vozy Rolls-Royce se opravdu nekupují denně, stejně tak se denně nevyrobí x tisíc kusů. Už jen na tyto vozy si leckdo během svého života nesáhne, ale co pak na nejdražší klíček na světě?

Pokud patříte mezi extrémně bohaté řidiče, možná nevíte, za co byste už utratili své peníze. Máme pro vás v tomto případě jeden tip – co si koupit nejdražší klíček k autu na světě?

Za klíčem stojí společnost Awain

Za unikátním klíčkem, který je opravdu dražší než automobily značky Rolls-Royce, stojí firma Awain, která vyrobila unikátní klíč k autu, jenž má jen jedno provedení – je tedy opravdu unikátní, jedinečný, jediný na světě. Jeho jméno je Phantom a stojí neuvěřitelných třináct milionů korun.

Jak klíč vypadá?

Ptáte se, proč je cena klíče od auta tak vysoká? Je to proto, že je posázen pětatřicetikarátovými diamanty. Jeho povrch je diamanty ozdoben, zbytek tvoří černá kůže. Kromě diamantů a kůže je klíček zdoben zlatem o hmostnosti více jak 175 gramů. Jeho ceně se tak opravdu nemůžeme divit.

I když pro někoho může být klíč synonymem zbytečného vyhazování peněz, pro jeho majitele je to důkaz, že má něco, co nikdo na světě nemá. Koupili byste si ho?

Autor: Karel Mareš
Prohlédnout si všechny fotografie (4)

Mohlo by Vás zajímat​