Velké finále Nissanu GTR

Nissan 370Z a GT-R jsou nejvýkonnějšími modely automobilky Nissan. První jmenovaný by se měl dočkat svého nástupce minimálně v prototypové podobě tento měsíc, druhý již s největší pravděpodobností druhou generaci nedostane. A pokud ano, nejspíše jí neuvidíme dříve než v roce 2023.

Velké finále vozu plného superlativ

Proto si Nissan připravil vrcholnou verzi toho vozu s výkonem 710 koní, která by měla přijít v roce 2022 a nejspíše bude vyrobena pouze ve 20 exemplářích. GT-R50 využívá vylepšenou verzi motoru V6 o objemu 3,8 litru, se kterou si pohrála divize Nismo a vybavila jej turbodmychadly ze závodního speciálu GT3-spec GT-R. Pohonná jednotka se také může pochlubit většími mezichladiči, vysokotlakým vstřikováním paliva a výztuhami šestistupňové dvouspojkové převodovky.

Foto: Nissan

GT-R R35 Final Edition by měl doma stát 40 tisíc milionů jenů, tedy přibližně 377 tisíc dolarů, tedy asi 8,5 milionu korun. To je podstatně vyšší částka, než za kterou je nabízeno GT-R Nismo.

Dlouhé čekání

Nutno však říci, že do premiéry tohoto vozu je ještě skutečně daleko a vše musí být bráno s notnou dávkou nadsázky. Nicméně je jasné, že právě verze Final bude nejspíše posledním benzínovým GT-R. Nástupce už bude zřejmě jen a pouze elektrický, což ovšem nutně neznamená menší porci zábavy. Všichni víme, že elektřina dokáže být v některých ohledech dokonce ještě zábavnější než konvence.

Foto: Nissan

Zatím si však musíme na všechno počkat a pomalu vzdávat hold automobilu, který vnesl do světa motorsportu notnou dávku civilního vzhledu spojenou se značnou náloží výkonu. I proto je tento model velice oblíbenou a často vyhledávanou hračkou u všech milovníků rychlosti.

Zdroj: Nissan

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT