Veteráni s nejlepším interiérem aneb do kterých je škoda si sednout

Staré vozy jsou krásné nejenom na pohled zvenku, ale také při pohledu ze sedadla řidiče. Poválečné vozy mají mnohdy nádherné interiéry, které jim mohou moderní vozy pouze závidět. Tehdy se ještě dbalo na pořádné materiály, takže byste uvnitř vozu našli jenom kůži, dřevo a kov. Dnes se tam bohužel nacházejí jenom plasty. Pojďme zjistit, kteří veteráni mají nejhezčí interiér.

Mercedes 280SL Pagoda

Jeden z nejhezčích Mercedesů všech dob se může pochlubit i jedinečným interiérem. Dominuje mu velký, ale štíhlý volant, který odkazuje na prvopočátky motorismu. Nesmí chybět ani decentní větrací otvory, rádio a všelijaké spínače. Mercedes vždy zdobila prvotřídní kvalita výroby, takže je interiér Pagody vyveden v červené kůži včetně koberečků stejné barvy. Jednotný design rozbíjejí stříbrné a pokovené detaily.

Fiat 500

Ne, nemyslíme moderní předělávku, která už má s původním malým Fiatem společné snad už jenom jméno a odznak na kapotě. Malá původní pětistovka z počátku výroby měla neskutečně funkční a jednoduchý interiér. Nenašli byste v něm nic přebytečného, a přesto byl výhled ze sedadla řidiče neuvěřitelný. Útlý dvouramenný volant, dvoubarevná sedadla a centrálně umístěný budík si vás prostě získají.

Citroen DS

V našem výčtu samozřejmě nemůžeme zapomenout na jedno z nejhezčích aut automobilové historie. Model DS je krásný nejenom zvenku, ale i v interiéru. Sice zde nenaleznete tolik barev jako v Mercedesu Pagoda nebo Fiatu 500, vnitřek Citroenu je velice jedinečný. Dominuje mu originální jednoramenný volant, páka horizontálního řazení a samozřejmě řada funkčních vychytávek.

Schválně si můžete porovnat tyto nádherné interiéry s těmi, které se dávají do moderních aut. Nebylo lepší, když měla auta jednoduché a čisté tvary bez zbytečných čudlíků, jež jenom odvádějí pozornost od řízení?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu