Volkswagen potvrdil, že pracuje na modelu ID.1 a také konkurenci pro Tesla Roadster

Že chce Volkswagen vytvořit elektrický automobil, který bude v hierarchii modelů spadat pod model ID.3 není zas tak překvapivé. Automobilka vznik tohoto modelu již několikrát naznačila. Ovšem až nyní byla skutečnost, že automobilka takový model vyvíjí a již brzy i ukáže poprvé oficiálně potvrzena novým generálním ředitelem značky Ralfem Brandstätter.

Menší segmenty jsou zajímavé

„Pracujeme na těchto konceptech. Samozřejmě musíme vzít v úvahu, že nižší segmenty budou v budoucnu vyžadovat elektromobily, proto připravujeme koncepty. Brzy o tom budeme diskutovat. Automobily v menších segmentech jsou pro nás důležité a velmi zajímavé,“ řekl Brandstätter.

Další podrobnější informace zatím prozrazeny nebyly, ovšem očekává se, že tento plně elektrický městský vůz s logem VW ponese jméno ID.1 a bude stát na zjednodušené a zmenšené platformě MEB. Měl by tak zcela nahradit model Up! a jeho deriváty. Předchozí zprávy naznačovaly, že ID.1 by se měl dostat do produkce kolem roku 2025 a koncept, který jej zobrazuje se představí v roce 2023.

Foto: Volkswagen

Ovšem tak, jak jej prezentoval ředitel značky, by mohl být koncept odhalen daleko dříve a to znamená i dřívější představení jeho sériové verze. Co prozrazeno nebylo je informace, v kolika verzích se tato novinka představí. Dříve se totiž mluvilo nejen o variantě hatchback, ale také o výkonné verzi Crozz a také prostornější konfiguraci.

Rychlost v krvi

Ovšem Volkswagen nechce do budoucna stavět jen racionální vozy. Na trh plánuje uvést také elektromobily s výrazně sportovní charakterem. Ty se budou představovat pod značkou ID R a prvním, kdo by se mohl ukázat by se mohl stát kompaktnější model, který chce konkurovat Roadsteru od Tesly. Přijít by měl v roce 2025.

Foto: Tesla

Do té doby však Volkswagen musí uspět se svou řadou ID. ID.3 začíná nyní dodávat a již brzy dorazí také crossover ID.4 následovaný sedanem ID.5, Brzy by měla dorazit také elektrická dodávka a možná také větší crossover pojmenovaný ID.6.

Zdroj: Volkswagen

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu