Volkswagen představil chystané ID.4 v chytře maskovaném klipu

Volkswagen na začátkem tohoto měsíce uvedl, že svou novinku ID.4 představí ještě před koncem měsíce. Zatím se tak nestalo, ovšem nový teaser, který Volkswagen zveřejnil, prozrazuje snad již téměř vše.

Maskovaný, nemaskovaný

Nové video je zaměřeno především na možnost rychlého nabíjení tohoto elektromobilu. Zároveň odhaluje exteriér vozu, který je sice maskovaný, ovšem vidět je toho dost a dost. A již nyní je tedy jasné, že se ve Wolfsburgu rozhodli zachovat většinu odvážného designu, který byl vidět již na náčrtcích.

Volkswagen přikryl ID.4 modrou kamufláží, aby pomohl zakrýt ty nejemnější detaily. Nejvíce se toto opatření týká přední masky vozu, na které byly zakryty vnější rohy světlometů. Mřížku přední masky a také některé prvky spodní části vozu.

Foto: Volkswagen

Volkswagen již představil také interiér vozu. Ten je na rozdíl od svých spalovacích příbuzných vybavený obrazovkou infotainmentu, která vyčnívá z palubové desky. Jedním z prvků interiéru, na který je Volkswagen náležitě hrdý, je tzv. ID.Light, tedy led pásek pod čelním sklem, který má za úkol upozorňovat řidiče na nejrůznější změny vozu a poskytovat další informace užitečné při jízdě i stání.

Známo je téměř vše

Design vozu zde ovšem plní i další funkci, než je tu estetickou. Ladné linie a hladké tvary umožní elektromobilu dosahovat delších dojezdů. Konkrétně evropské modely by měly nabídnout dojezd až 500 kilometrů. Ve Spojených státech to ovšem bude o něco méně, jelikož je používán jiný testovací režim.

Automobil je poháněn dvojicí elektromotorů dohromady produkujících až 302 koňských sil. V tento moment tedy už není příliš mnoho věcí, kterými by mohl Volkswagen překvapit, nicméně si počkejme do premiéry jeho novinky, třeba ještě nějaké to eso ID.4 ve svém rukávu ukrývá.

Zdroj: Volkswagen

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu