Volkswagen představil svou novinku ID.4

Volkswagen představil druhého zástupce své elektrické rodiny ID. Jedná se elektrický crossover ID.4 s poměrně dlouhým dojezdem a atraktivním designem. Stojí na platformě MEB a jeho prodeje začnou v roce 2021.

Elektrický a stylově

Automobil nabízí dojezd přes 500 kilometrů, o které se postará 82 kWh baterie. Kupředu vůz požene motor o výkonu 201 kW a maximální rychlostí až 160 km/h. Z nuly na 100 kilometrů dokáže akcelerovat za osm sekund, což není vůbec špatný výsledek.

Co se designu vozu týče, rozhodně se nejedná o excentrického nováčka, který se na sebe snaží strhnout pozornost za každou cenu. Design je spíše umírněný, byť Volkswagen tvrdí, že se inspiroval v organických tvarech, což občas dokáže být pořádná divočina.

Foto: Volkswagen

Zaujmou především světlomety, které dostaly do vínku vyloženě přátelský kukuč. S tím navíc automobil pracuje interaktivními způsoby, například při odemčení vozu speciální choreografií, která má majitele automobilu přivítat.

Povedený je také interiér vozu, který nabízí nejen bohatou výbavu, ale i celou řadu možností kombinací čalounění a barevných obkladů s prošíváním. Mluvíme zde o moderním vozu 21. století, který nepostrádá řadu asistenčních prvků, navigaci, třízónovou klimatizaci, ambientní osvětlení či klasický dotykový displej, který slouží pro komunikaci mezi řidičem a automobilem.

Cenovka, která vyloženě neurazí

Volkswagen prozatím představit dvě limitované edice, které budou nabídnuty na vybraných trzích. Bohužel Česká republika mezi nimi není. Nezbývá tak, než si počkat na klasickou verzi vozu, která by měla být představena později a bude dostupná až v příštím roce.

Foto: Volkswagen

Důležitou informací však je, že její cena by měla startovat na částce jeden milion korun. V případě představených verzi se bavíme o částce 1,3, respektive 1,6 milionů korun. Výroba vozu již probíhá. Konkrétně v Německém Zwickau, které je určeno pro výstavbu elektromobilů a bude zde vznikat i model ID.3.

Zdroj: Volkswagen

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu