Vyfoť pistáciovou Fabii! Proč je takovým fenoménem?

Fabia samozřejmě není jediným modelem s automobilového světa, který letos oslavil dvacáté narozeniny. Pro český národ má ovšem Fabia speciální symboliku, neboť patří dlouhodobě k těm nejprodávanějším a nejvíce registrovaným vozidlům na území naší republiky. V poslední době navíc vzrostl kult Fabie takzvané pistáciové barvy, za kterou se ohlížejí prakticky všichni.

Mladí lidé určují trendy

Jistě sami dobře víte, že internet je opravdu hodně zvláštním místem, kde lidé dělají ještě divnější věci. Takzvané výzvy se ve virtuálním světě pohybují prakticky od jeho vzniku a v minulosti zahrnovaly více či méně nebezpečné kousky. Například se lidé natáčeli, jak si na hlavu lijí kbelík s ledovou vodou nebo skákali za jízdy z auta za účelem tance, což rozhodně nebyl dobrý nápad. K těmto výzvám se v poslední době zařadila i pistáciová Fabie, kterou zejména mladí lidé opěvují podobným způsobem jako drahé supersporty. Přitom se jedná o obyčejné auto z rodiny mladoboleslavské Škodovky, jež bylo vytvořené hlavně pro rodiče s dětmi.

Proč zrovna pistáciová?

Princip výzvy je velice jednoduchý. Spočívá v tom kdekoliv a jakkoliv se vyfotit s pistáciovou Fábií, v tom nejlepším případě byste na fotce měli být i vy. Jde jednoduše o fenomén podobný legendární mazací tramvaji v Praze nebo Krychličovi v Pardubicích. Potkáte-li ho na pardubickém nádraží, musíte se s ním okamžitě vyfotit a tím se navždy zvěčnit po boku velikána východočeské metropole. S pistáciovou Fábií je to podobný příběh. Na Facebooku i Instagramu dokonce vznikají mnohapočetné skupiny, kde lidé svoje fotografie sdílejí a kde se chlubí těmi nejlepšími úlovky modelu z Mladé Boleslavi.

Kolik se pistáciových Fábií vlastně vyrobilo?

Jistě by vás zajímala i výrobní čísla, která jsou vskutku docela překvapující. Nejprve musíme uvést na pravou míru, že se ve výrobě barva nenazývala pistáciová, ale jednalo se o Zelenou fantasy s kódem 5Y5Y. V době vzniku Fabie se jednalo o nejsvětlejší odstín dostupných zelených. I když je výrobní název jakýkoliv, nejlépe na něj bude vždy sedět označení pistáciová zmrzlina. Celkem se těchto světle zelenkavých modelů vyrobilo necelých 8 tisíc kusů, tedy pokud mluvíme o Fábii první generace. Podobně neobvyklým zjevem působila i citronově žlutá, která byla ovšem na auto nastříkána ve více než 18 tisících případech.

Tip: Pokud je pro vás tento model mladoboleslavské automobilky srdcovka a rádi byste si pořídili novější kus, prohlédněte si nabídku ojetých vozů ŠKODA Fabia s garancí ŠKODA Plus. Všechny tyto vozy jsou důkladně prověřeny z hlediska původu i současného stavu.

Pistáciová je dnes velice vzácná!

Ne, nemluvíme o pistáciové zmrzlině, nýbrž stále řešíme fenomén Škody Fabia stejného odstínu. Druhá generace vznikla v tomto odstínu pouze v 5ti kusech. Dokonce se změnil i název barvy na Fantasy Grün s kódem 9663. Dvojková Fabia je tedy skutečně vzácným automobilem a s nadsázkou by se dalo říct, že je vzácnější než lecjaký drahý supersport. Současná třetí generace má v nabídce stále inkriminovanou zelenou barvu, avšak je k dispozici pouze v rámci speciálního lakování. Díky připlacení necelých 18 tisíc zatím vzniklo pouze 8 modelů v této barevné kombinaci.

Do výzvy o vyfocení pistáciové Fábie se pochopitelně můžete zapojit i vy. Jde o neškodné špičkování a spíše zábavné spojení společnosti. Dávejte proto pozor, jaké Škody Fabia jezdí kolem vás.

Autor: Karel Mareš

#kvíz 1 / 1 | Kolik "pistáciových" Fabií se vyrobilo?

Kolik „pistáciových“ Fabií se vyrobilo?

zavřít reklamu