Vypreparovaný Mercedes ukazuje výhody elektromobility

36 hodin práce a několik metrů LED pásků, to si vyžádal nový projekt, elektrického crossoveru, který chce demonstrovat výhody elektromobilů. Nejedná se však o žádnou novinku, ale na různých místech průhledný mode Mercedesu EQC, na kterém pracovalo 40 specialistů, aby ukázali vnitřnosti Mercedesu.

Podívejte se elektromobilu na zoubek

K vyříznutí otvorů v panelech karoserie bylo zapotřebí více než 36 hodin práce a osmi brusných kotoučů. Následně došlo k zakulacení hran použitím dalších 23 tkaných brusných pásů. K vyleštění pak bylo zapotřebí dalších 50 hodin.

Dále bylo do exponátu zabudováno celkem 15 metrů LED diod, které zdůrazňují nejdůležitější části vozu, jako je baterie, elektromotor a další. K jejich napájení slouží přibližně 50 metrů kabeláže.

foto: Mercedes

Jak je vidět, taková drobnost si vyžádala velké množství práce. Navíc další hodiny padly na přeměnu zadních světel, které byly slouženy do sebe. Nějaký čas zabrala také instalace v interiéru, kde se na obrazovkách infotainmentu objevují informace o systému jsou promítány nejrůznější obrázky a videa.

Velké elektrická ofenziva

EQC druhé generace je jednou z nejrychleji přicházející druhou generací elektromobilu. Ta první se ani na některých trzích neukázala. Nová generace by měla součástí elektrického náporu Mercedesu, který bude zahrnovat všechny modely od EQA a EQB až po EQE a EQS. Zároveň se také můžeme těšit ne elektrifikace třídy G. Společnost Mercedes-Benz zároveň pracuje na elektrických sedanech EQE a EQS. Zároveň se také mluví o konceptech, které přinesou možné elektrické kupé, které by mohlo mít maximální dojezd okolo 1 207 kilometrů.

foto: Mercedes

K tomu by ovšem bylo zapotřebí zcela nové generace bateriových článků, u kterých není vůbec jisté, zda jimi Mercedes bude v budoucnu disponovat či nikoliv. Jak ovšem víme, slibování okolo konceptů snese mnohé.

Zdroj: Mercedes

Autor: Jan Černý
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu