Vyrazte na piknik v Rolls-Royce Boat Tail, nejdražším automobilu na světě

Britská automobilka Rolls-Royce je už po mnoho desítek let synonymem pro drahá luxusní auta. Nyní společnost odhalila světu nový model Boat Tail. Nádherný vůz modré barvy s odleskem třpytivých krystalů je nejdražším automobilem světa. Cena vozu Rolls-Royce Boat Tail 2021 by se měla pohybovat okolo neuvěřitelných 20 milionů liber.  Název Boat Tail odkazuje na zadní část vozu, která má tvar závodní jachty. Vozidlo vyniká nejen svým nevšedním vzhledem, ale též vybavením, které z něj dělá skvělý automobil pro piknik.

Rolls-Royce a zakázkové vozy

Rolls-Royce Boat Tail 2021 je čtyřmístný luxusní vůz o délce 5,8 metru. Je to první vůz, který byl objednán v rámci nového programu Coachbuild, který Rolls-Royce nedávno představil. Model Boat Tail je tak trochu inspirován vozem Rolls-Royce Sweptail, ojedinělým modelem vyrobeným na zakázku jednoho bohatého Evropana, který byl dosud nejdražším vozem této luxusní automobilky. V roce 2017 byl prodán za 12,8 milionu liber.

Inspirace jachtou

Kabriolet Rolls-Royce Boat Tail je unikátní svou ruční výrobou, která zaměstnancům automobilky trvala více než čtyři roky. V roce 2021 tak spatří světlo světa pouze tři modely Boat Tail. Rolls-Royce postavil Boat Tail na základě přání tří klientů. Ti údajně měli jen jeden požadavek, aby automobilka Rolls-Royce postavil vůz, který ještě svět neviděl. Tito tři klienti, jejichž jména zatím zůstávají neznámá, následně s designéry výrobu luxusního vozu neustále konzultovali a svými požadavky koordinovali.

Je libo šampaňské?

Automobil má odnímatelnou střechu a nadvakrát odnímatelnou záď, která následně tak připomíná tvar motýlích křídel. Speciální lak karosérie vozidla obsahuje křišťálové a kovové vločky, které mu dodávají zvláštní lesk. Součástí zadní části Rolls-Royce Boat Tail 2021 jsou též dvě chladničky na občerstvení a šampus, včetně veškerého potřebného servisu. Během popíjení šampusu a konzumace občerstvení se cestující mohou posadit do piknikových křesel pod speciální slunečník. Atmosféru doplní hudba, kterou zajistí zvukový systém s patnácti reproduktory.

Zdroj: autoevolution.com, republicworld.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu