Výrobce elektrických vozidel Rivian by měl letos vstoupit na burzu

Hodnota 50 miliard dolarů či víc, takové jsou odhady ohledně vstupu společnosti Rivian na burzu. Tyto odhady vycházejí z toho, že Rivian bude první automobilkou, které se podaří na americký trh dostat elektrický pick-up a tak předběhne své konkurenty. Tenty Pick-up by se měl na trhu objevit již během léta.

Vstup na burzu

Rivian může své podnikání opřít o mnohamiliardové finanční investice od společností jako je Amazon či Ford, kteří jsou také největšími zákazníky mladé automobilky. Internetový prodejce například zadal masivní objednávku na elektrické dodávky, které již pomalu začínají vyjíždět do ulic ve Spojených státech, ale brzy by se měly objevit také v Evropě.

O informaci vstupu Rivianu na burzu bychom měli mluvit jako o zvěsti, ovšem přišly s nimi zdroje obeznámené s touto záležitostí, a navíc by se nejednalo o nic překvapivého. Je zajímavé pozorovat, že se Rivian drží tradiční cesty veřejné nabídky IPO, která je o něco složitější, než vstup SPAC, který sebou přináší méně regulačních překážek a vyšší rychlost vyřízení.

Foto: Rivian

Rivian i u vás

Jedním z nejznámějších projektů, které tímto rychlejším způsobem vstoupili na burzu, byla automobilka Nikola. Ovšem jak rychlý byl její vstup, tak rychlý byl i její pád. To by se však v případě Rivianu nemělo stát, automobilka stojí na pevných základech svůj pick-up chce začít nabízet již letos v červnu. Nedlouho poté by mělo dorazit také SUV R1S.

Oba vozy stojí výhradně na technologii vyvinuté Rivianem a jedná se o novou generaci vozů, které se snaží ze svých elektrických schopností vytěžit absolutní maximum. Lze předpokládat, že o jeho vozy bude v USA velký zájem a nejen zde. Rivian se časem chystá i na expanzi do Evropy, takže svůj Rivian budete mocí mít doma i vy.

Zdroje: Rivian

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu