WRC odkládá závody v Portugalsku a Itálii

Určitě jste zaznamenali, co se děje ve světě motoristického sportu v důsledku šíření neviditelného nepřítele, koronaviru. Už během Rally Mexika docházelo k určitým omezením, takže byla tato soutěž značně zkrácena. Nyní pořadatelé a mezinárodní automobilová federace FIA oznámili odložení dalších dvou podniků. Konkrétně se jedná o Rally Portugalska a Rally Itálie.

Kdy se měly obě soutěže jet?

Portugalská rally měla být pátým závodem letošní sezóny mistrovství světa v rally a tato soutěž se měla jet od 21. do 24. května. Italská rally pak byla naplánovaná na začátek června, avšak už teď je jasné, že se ani na jednu z těchto soutěží týmy, jezdci ani diváci nevydají. O situaci v Itálii asi není potřeba příliš dlouho hovořit, protože ta je v některých oblastech více než kritická. Mezitím byl v Portugalsku taktéž vyhlášen nouzový stav, a s ním vešla v platnost určitá omezení.

Kdy bude znám náhradní termín?

V současné situaci je velice těžké cokoliv odhadovat. Tím, že epicentrum nákazy se přesunulo z Číny do Evropy, se stav pro FIA a organizátory jednotlivých soutěží velice zhoršil. Právě v létě totiž tráví mistrovství světa v rally většinu času na starém kontinentu. Po Portugalsku a Itálii se měl jet ještě závod v Německu a ve Francii. Bohužel se dá očekávat, že i tyto dva velice oblíbené asfaltové podniky budou taktéž odloženy.

Jak se k celé situaci staví jednotliví piloti?

Stav okolo šíření nákazy se stával kritický už během Rally Mexika, která byla v důsledku toho o hodně zkrácena. To umožnilo týmům i pilotům bezpečný návrat do svých zemí, kde se pochopitelně všichni uchýlili do domácí karantény. Ne všichni se s tímto konáním ztotožnili, protože například Sebastian Ogier prohlásil, že se podle jeho názoru vůbec neměla soutěž jet.

Připomeňte se alespoň nejlepší momenty z minulého ročníku portugalské rally

Zda dojde k odložení, nebo zrušení dalších závodů zatím nikdo nedokáže potvrdit. Je to však velice pravděpodobné, protože situace v některých pořadatelských zemích není vůbec dobrá.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu