Zajímavosti o automobilce Volkswagen

Jaká je vaše oblíbená automobilka? V současné době existuje mnoho automobilek, jedna je oblíbenější než druhá. V případě, že patříte k lidem, kteří zvažují, že si koupí automobil, možná přichází vhod investice do automobilky Volkswagen. Jedná se o velice kvalitní automobilku, kolem které se točí nejedna zajímavost. Zmiňme si několik zajímavostí o této automobilce a třeba nás právě zajímavosti přesvědčí o koupi tohoto vozidla.

Věděli jste, že první automobil Volkswagen si poručil sám Hitler?

Historie automobilky Volkswagen sahá až do druhé světové války. Vůbec první automobil této značky byl vyroben na přímý rozkaz Adolfa Hitlera, který chtěl pro Němce kvalitní, leč dostupná vozidla. Tehdejším šéfem celého projektu byl Ferdinand Porsche, který se měl postarat o výrobu vozu pro dva dospělé a tři děti, jež by dosáhl rychlosti až sto kilometrů za hodinu. Vznikl tak brouk, který se vyráběl od roku 1938 až po rok 2003.

Volkswagen nevyrábí jen vozy VW

Pokud si myslíte, že automobilka Volkswagen jsou jen vozy této značky, mýlíte se. Pod koncern Volkswagen spadají i mnohé jiné vozy a automobilky. Například v devadesátých letech se k automobilce připojila Škoda Auto, dále se pod koncern řadí i automobilka Porsche, Lamborghini, dále také Audi nebo Bentley či Bugatti.

Proč mají modely vozidel takové názvy, jaké mají?

Pokud se o svět automobilů zajímáte, nabízí se otázka, zdali jste někdy uvažovali nad tím, proč mají modely vozidel takové názvy, jaké mají. Pokud jste nad tím uvažovali, máme pro vás odpovědi. Jména pro vozidla jsou inspirována větry. přebírají se zkrátka názvy větrů z celého světa. Polo je podle severního polárního větru, Bora podle větrných proudů na Balkánu, Passat je německé označení rovníkového větru. A co Vento? To je italský název pro slovo „vítr“. To je zajímavé, že?

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT