Zpět v čase v silně limitované edici Bugatti Baby II, která není pro mimina

Přes šestnácti lety se představila jako koncepční vůz. Nyní je ale Bugatti Baby II zpět a dokonce s cenovkou. Její název Baby II napovídá, že se jedná o velice zajímavé autíčko, které ale rozhodně není pro mimina, byť to není další nový hypersport od Bugatti.

Hračka pro větší

Nový model byl navržen jako pocta původnímu modelu z poloviny dvacátých let, který nesl označení Baby. Jedná se vůz, který je v 75 % měřítku oproti modelu Type 35, ze kterého Baby vycházelo a není určený pro dospělé řidiče. Nesvezou se v něm ale ani úplné děti. Je totiž určen mladistvým od 14 let.

Původní model Baby byl podstatně menší. Type 35 kopíroval v 50% měřítku, přičemž výrobce uváděl, že je vhodné pro děti ve věku do osmi let. Nový Baby II je tak spíše takovým tenagenerem.

Foto: Bugatti

Tři verze

Celkem bude vyrobeno pouhých 500 kusů této rarity a bude nabízen ve třech verzích. Základní je vyrobena z kompozitních materiálů a vybavena baterií o kapacitě 1,4 kWh. Nabití dva jízdní režimy pojmenované nováček, ten má omezenou rychlost na pouhých 20 kilometrů v hodině a výkon sesekán na 1,3 koňských sil. Pak je tu expert, se kterým může řidič jet až 45 kilometrů v hodině a vychutnávat si výkonu 5,4 koňských sil.

Dražší model Vitesse přichází v plně karbonové úpravě a větší 2,8 kWh baterií. Výkon motoru této verze má 10 kW, což postačuje pro poměrně svižnou jízdu v rychlosti až 70 km/h. Poslední verzí je Pur Sang model. Ten je dodáván se stejným pohonným ústrojím jako model Vitesse. Zajímavostí na něm ovšem je, že je nabízen s ručně tvarovanou hliníkovou karoserií, jejíž vznik zabere přes 200 hodin čistého času.

Foto: Bugatti

Brutální cenovka

Základní verze je schopna ujet na jedno nabití až 25 kilometrů v případě verze Pur Sang se bavíme o dvojnásobné délce. Cena základní verze je 30 tisíc eur, tedy asi 790 tisíc korun. Verze Vitesse začíná na částce převyšující asi o 100 tisíc 1 milion korun. Vrcholná Pur Sang je k dispozici za neuvěřitelný 1,5 milionu korun. Celkem vznikne jen 500 kusů tohoto vozítka.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT