Zpříjemněte dětem cestu na dovolenou!

Přidat na Seznam.cz

Doba dovolených pomalu a jistě končí, přesto se mnoho rodin s dětmi stále vydává na stakilometrové poutě do svých dovolenkových destinací. Cestování s malými ratolestmi ovšem skýtá hned několik obtíží a problémů, což takovou cestu dělá velmi specifickou. Pokud pojedete autem, můžete si vybrat nejkratší trasu a celou dobu budete mít situaci stoprocentně pod kontrolou.


Rozhodně nepodceňujte přípravy

Před samotným odjezdem vám jistě v hlavě běhají myšlenky, zda máte všechno zabalené a zda jste na nic nezapomněli. Proto se alespoň týden před termínem odjezdu vydejte v poklidu do nákupního centra a pořiďte vše, co byste mohli potřebovat. Svým dětem můžete levněji pořídit například ovoce, sušenky a další pamlsky, kterými jistě po cestě nepohrdnou. Určitě nezapomeňte na dostatečné množství tekutin. Vodu byste měli mít v nádobách jak v prostoru pro posádku, tak i v kufru. Pochutnat si můžete i na čerstvé zelenině a ovoci. V takovém případě upotřebíte vlhčené ubrousky.

Zabalte dětem oblíbené hračky

Pokud vaše děti snášení cestování autem hůře, pak bude dobré zabalit jim na cestu několik drobností, kterými jim cestu o dost zpříjemníte. Nezapomeňte na oblíbené hračky a cédéčka s dětskými písničkami, případně s pohádkami. Dnešní moderní automobily mají i vestavěné obrazovky v opěrkách hlavy, tudíž se vaše ratolesti mohou dívat na pohádku či animovaný seriál. Cesta jim tak uteče mnohem rychleji. Rozhodně nedoporučujeme čtení, neboť dítě má v takovém případě hodně času na přemýšlení, což může být jeden z důvodů, proč se mu při jízdě dělá špatně.

Nezapomeňte na pravidelné přestávky

Za každých okolností byste měli počítat i s variantou, že se dítěti udělá špatně a vy tak budete muset zastavit. Samozřejmě pokud s takovou situací máte zkušenosti, doporučujeme podat odpovídající léky na kinetózu ve formě prášků, žvýkaček nebo bonbonů. Během jízdy nezapomeňte dělat bezpečnostní přestávky. Děti si dojdou na toaletu a vy jako řidič se mezitím můžete protáhnout, napít se, případně pojíst nějakou laskominu. V nejhorším případě buďte připraveni sednout si na zadní sedačky, abyste své dítě mohli lépe utěšit.

Nejlepší školou v těchto situacích je pochopitelně život. Před cestou se však vyplatí být připraven, protože vás pak její nástrahy překvapí mnohem méně.

Autor: Karel M.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.