Společnost ABT Sportsline si pohrála s malým Audi A1 Sportback a vytvořila z něj malou bestii

audi-a1-sportback-a-vytvoril-z-nej-malou-bestii/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_start" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">

Fanoušci Audi již řadu let volají po reinkarnaci legendárního sportovního modelu S1, který v 80. a 90. letech chtěl mít doma snad každý. Typické hranaté tvary, decentní zadní křídlo, a hlavně pištící pětiválec pod kapotou byl v té době nejlepší doping.

Audi bohužel ze své nabídky malé a šílené vozy vyřadilo. Nebo snad ne? Pojďme se společně podívat na model A1 Sportback, s nímž si pohráli inženýři od společnosti ABT Sportsline.

Sériové A1 se může jít zahrabat

Továrně vyladěné A1 Sportback rozhodně není pomalé auto, ale srovnání s novým výtvorem firmy ABT Sportsline je to stejné, jako porovnávat Dacii Logan s BMW M5. Ultra-exkluzivní a superrychlý prcek se čtyřmi kruhy na kapotě dostal přibližně 400 koní a více než 450 Nm točivého momentu. To je o několik desítek koní víc, než dodává automobilka do svých sportovních modelů. Tolik plnokrevných německých hřebců udělá s autem muší váhy hodně velkou paseku.

Nesmí chybět naprosto brutální zvuk

Ano, výkon je jedna věc, ale k brutalitě je potřeba slyšet i zvuk motoru. Už tak hodně chladnokrevný zvuk je ještě posílen výfukovým systémem s přímým vedením, který budou vaši sousedi nenávidět. Při sešlápnutí plynu se vám nejenom zježí chlupy na zádech, ale pravděpodobně taky vzbudíte všechny sousedy v okolních domech. Aby taky ne, když zpod zadního difusoru trží dvě roury připomínající spíše dělové hlavně.

Auto není jenom na okrasu!

Upravené A1 Sportback samozřejmě není jenom na okrasu, ale na silnici si s ním užijete hodně zábavy. Na ní vás budou držet 19palcová aerodynamická kola v rozšířených blatnících. Zapomeňte však na vožení jakéhokoliv nákupu nebo dokonce dětí. Auto totiž přišlo o zadní dveře! Kromě této zásadní úpravy se ABT Sportsline rozhodla zbavit se sériové kapoty, střechy, a ještě pár dalších panelů karoserie.

Audi A1 od ABT Sportsline (Autor: ABT Sportsline)

Pokud byste toužili po brutálně upraveném A1 Sportback, díky kterému vás budou v okolí nenávidět, nechte si zajít chuť. Vznikne totiž v jediném exempláři, jenž není určený na prodej.

Audi A1 od ABT Sportsline (Autor: ABT Sportsline)
Audi A1 od ABT Sportsline (Autor: ABT Sportsline)

audi-a1-sportback-a-vytvoril-z-nej-malou-bestii/" layout="button_count" size="large" data-payload="" button-position="content_end" style="--primary-color:#111111;--background-color:#ffffff;--hover-color:#888888;--count-color:#888888;--active-color:#de0000">
Autor: Martin Liška
zavřít reklamu