Apple se vrhá do automobilového světa s novou patentovanou technologií

Přidat na Seznam.cz

Společnost Apple můžeme znát hlavně díky nakousnutému jablíčku, které má ve svém logu. Jedná se o společnost zaměřující se na vývoj a tvorbu mobilních telefonů a dalších technologií a elektroniky. Za jejím zrodem stojí z velké části muž, o kterém se často mluví a o kterém bylo natočeno hned několik zajímavých filmových snímků. Tím mužem je Steve Jobs, jenž je známý svými malými kulatými brýlemi a černým rolákem, který nosil takřka neustále. Když spoluzakládal společnost Apple, tehdy ani netušil, kam všude se může společnost dostat za pár let, do jakých oblastí se se svými technologiemi dostat. Určitě netušil, že se dotkne i automobilového průmyslu.

Americký gigant zvaný Apple se v nedávné době nechal slyšet, že se vrhá nejen do spotřební elektroniky, ale také to automobilového průmyslu. Nechal se slyšet, že si patentoval novou zajímavou technologii, která pozná, kam chce řidič jet.


Žádné autonomní vozy, ale nová technologie

Už dlouho se spekuluje o tom, že se Apple vrhne do automobilového světa. Prvně se však spekulovalo o výrobě autonomních vozidel, to však nikdy nebylo vyvráceno, ale zase na druhou stranu ani potvrzeno. Společnost si místo potvrzení nebo vyvrácení raději požádala o patent na novou technologii, která sice nemá číst přímo myšlenky, ale která po vyslovení jednoduchého příkazu odhadne, kam chce řidič je.

Pokud tedy novému systému řeknete, že chcete jet domů, automaticky vám najde cestu domů. Pokud řeknete, že máte hlad, najde vám nejbližší restuaraci, která by měla splňovat vaše požadavky (nenajde nikdy tu, kterou nemáte rádi, naopak vybere nejbližší restauraci, kde vám třeba chutnalo nebo kam jste se opakovaně vrátili).

Kdy bude technologie k sehnání?

Bohužel tato zbrusu nová technologie společnosti Apple nemá být dodávána do dnešních běžných vozidel. Podle všeho by se mělo jednat o inovaci do vozidel, která už nebudou mít volanty, ale budou se ovládat takzvaně joysticky. Kromě joysticku by se vozidla měla zároveň ovládat i hlasem.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.