Auto bez volantu, bez pedálů, zato s krbem. I takové auto se zrodí

Přidat na Seznam.cz

Automobilovému světu se někdy ukáže novinka, která všem vyrazí dech a která všechny překvapí. Letošní rok je plný automobilových novinek, ovšem žádná nepřekvapila tak jako Renault Hearth, kterého navrhl ruský designér Arťon Trofimenko. Právě tento designér navrhl automobil, který není jako jiné vozy. Jiný je třeba v tom, že nemá žádný volant, nemá ani pedály. Co však má, je krb uprostřed a čtyři pasažéři kolem něj. Nevěříte, že takový automobil se skutečně zrodí? Je to ale tak!

Jak jsme zmínili, některé automobilové novinky mohou doslova vyrazit dech. A právě to se stalo tehdy, kdy se světu ukázal návrh na zmiňovaný automobil Renault Hearth. V současné době se automobilky předhání v tom, která vytvoří komfortnější vůz nebo jak inovativní budou, ovšem Renault Hearth všechny dosavadní vozidla doslova strčil do kapsy.

Návrh vozidla s krbem uprostřed zaujal svět. Podle samotného designéra je právě krb považován za srdce, tedy „hearth“, celého vozidla.


Jak krb ve voze funguje?

Samozřejmě se do krbu nebude přikládat dříví, ale bude fungovat na elektřinu. Nebude nijak topit, jeho úkol je vytvořit a navodit příjemnou atmosféru pro čtyři okolo sedící pasažéry. Může dokonce z části fungovat jako konferenční stolek.

Co se týče řidiče, ten v automobilu není. Jedná se o zcela autonomní automobil. Jen se zadá místo, kam chcete dojet, a můžete si pak u krbu třeba číst nebo povídat si s přáteli, než přijedete na místo.

Jak automobil vypadá?

Můžeme říct, že automobil je plně elektrický. To je však všechno, co o vozidle můžeme poznamenat. Zatím se mnoho parametrů vozidla nezná. I když ve svém názvu nese název známé automobilky Renault, není s automobilkou nijak spojen. Od automobilky byla převzata jen inspirace. Inspirace je brána konkrétně z konceptu Renault EZ-Ultimo, který v minulosti automobilka postavila.

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.