Bude Mercedes Benz E400d v budoucnu oceňovanou klasikou, nebo skončí na šrotišti dějin?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je takto velký Mercedes jenom obyčejným kombíkem pro rodinu s dětmi. Nic totiž nenasvědčuje tomu, že by se z něj měla za pár let stát oceňovaná klasika, nebo snad ano? Uvědomme si ale parafrázi z minulosti. Kdo v roce 1978 mohl tušit, že se obyčejný Mercedes 280TE řady 123 dnes stane jedním z nejlépe oceňovaných vozů? A právě proto by se E400d mohlo stát jeho nástupcem, protože má velice podobné rysy.

Motor je prakticky nezničitelný!

Hlavním důkazem o jeho vzrůstající hodnotě je obrovský naftový motor s velkým výkonem, který je zároveň velice odolný. Tím pádem si i za pár desítek let budete stoprocentně jistí, že po otočení klíčkem motor naskočí a bude spokojeně příst. I když se do moderních Mercedesů dostává stále více elektroniky, model E400d stále zůstává překvapivě jednoduchý. Druhým pozitivním faktem je tvar jeho karoserie. Kombi budou v budoucnu velice ceněná, protože dnes si všichni kupují módní SUV.

Za jednu cenu dostanete sakra hodně muziky

Při jízdě s tímto majestátním Mercedesem si asi budete chvílemi připadat jako v drahé limuzíně, za což můžeme vděčit vynikajícímu podvozku. I když má auto skoro dvě tuny, motor neběží v limitních otáčkách, ale pouze si spokojeně brumlá. Po přepnutí do dynamického módu se však auto změní v šelmu. Vzduchové pružiny se zpevní, změní se mapování motoru a zostří se řízení. Z 0 na 100 km/h pak vystřelíte asi za 5 vteřin, a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Mercedes-Benz E400d (zdroj foto: Mercedes-Benz)

Interiér jako vnitřek kosmické lodi

I když není model E400d nikterak luxusní, v interiéru přesto nalezneme některé velice pěkné prvky. Za zmínku stojí obrovský displej infotainmentu, který připomíná spíše iPad. Všechny ovládací knoflíky a přepínače působí hodně surovým dojmem, ale na druhou stranu jste potěšeni velice jemnou kůží a saténovou kovovou konstrukcí. Tím pádem už interiér třídy E nepůsobí jako hangár pro vzducholodi, ale budete se v něm cítit hodně útulně.

Pokud ovšem chcete převážet 1820 litrů čehokoliv jiným způsobem, samozřejmě můžete. Klidně se ale může stát, že právě váš Mercedes Benz E400d se za pár let stane hodně uznávanou klasikou.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu