Čtyři auto věci, o které je třeba se starat

Přidat na Seznam.cz

Koupit si automobil je jedna věc, ale udržet automobil v plně funkčním stavu, to už je věc druhá. Je pravdou, že aby automobil dobře sloužil, nesmí se podceňovat jeho údržba. Pokud by se přece jen údržba podcenila, automobil by nemusel sloužit tak dlouho, jak dlouho chcete, aby sloužil. Bohužel se mezi námi najdou řidiči, kteří své auto nechávají chátrat. Nejsou mezi námi jen řidiči, kteří se o automobil starají, aby jim co nejdéle vydržet v perfektním stavu. Někteří řidiči skutečně nejeví o své auto žádný zájem, nijak nepředchází možným poškozením. Poškozením lze totiž předcházet, a to tak, když se na správnou údržbu dbát bude.

Nabízí se mimo jiné otázka, o co konkrétního je třeba pečovat, co se automobilu týče. Vybrali jsme několik automobilových věcí, o které je třeba se starat, aby automobil zůstal co nejdéle ve skvělém stavu.


Pravidelně ho kontrolujte

Kontrola je nadevše! Pokud automobil pravidelně kontrolujete, nemůže se stát, že byste na nějaké poškození nepřišli včas. S kontrolou se pojí také pravidelné měnění oleje, což je velice podstatné a důležité. Tím se bude předcházet zadření oleje, což není zrovna příjemná záležitost. Při kontrole také zkontrolujte kola, jestli jsou stále dobře dofouklá a jestli někde neuchází, také zkontrolujte jestli světla svítí a stěrače stírají.

Kontrolujte pneumatiky

Jak jsme zmínili, kontrola pneumatik je velice důležitá. S tím souvisí také přeměřování tlaku v pneumatikách. Podhuštěná pneumatika zvyšuje sptořebu, přehuštěná zase spotřebu snižuje.

Ať je vzduchový filtr stále čistý

Stejně jako vy dýcháte čerstvý vzduch, i automobil musí čerstvý vzduch nasávat. A tak pravidelně čistěte vzduchový filtr. Ten se má měnit společně s olejem. Mnozí řidiči se však konkrétně na vzduchovém oleji snaží ušetřit, to se jim ale nemusí vyplatit.

Nezapomínejte ani na brzdovou kapalinu

Bohužel málokterý řidič bere v potaz brzdovou kapalinu. U brzdové kapaliny si opravdu nevystačíte jen s tím, že jí bude dost. Brzdová kapalina s plynoucím časem podléhá zkáze, začíná vodnatět.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.