Jak by vypadaly sáňky Santy, pokud by je vyráběli různí výrobci vozů?

Americká vánoční kultura je extrémně invazivní popkulturní záležitost, nad kterou leckdy ani nestíháme kroutit hlavou. Ve velkém je vyvážena i k nám, vždyť děti dnes mají velký zmatek v tom, zda jim nosí dárky ježíšek či pupkatý děda s bílým plnovousem.

Ten pravidelně sedlá na štědrý večer saně a roznáší dětem i dospělým dárky, což se po onom letošním šílením roce hodí více než kdy jindy. A to je pořádná nálož kilometrů, kterou musí oběhat. Klasicky jezdí v saních, ale co když v nich nemá pohodlná sedadla, má vůbec nějaké nezávislé topení, a jak je na tom s asistenčními a bezpečnostními systémy? Společnost Bristol Street Motors se rozhodla představit hned několik designů povozu Santy, každý se nesoucí ve jménu jiného automobilového výrobce.

Mini

Například saně ve verzi Mini, samozřejmě Mini Countryman, protože do původní verze by příliš mnoho dárků nenaložil. Charakteristická příď však zůstala stejná a působí podobě roztomile jako červený nos soba Rudolfa.

Foto: Bristol Street Motors

Volkswagen

Podobně roztomile může působit i příď saní postavených na legendárním Beetlu. Ani do něj by se toho sice nevešlo, jenže tento vůz je legenda, u které se podobné problémy hledat vůbec nesluší.

Foto: Bristol Street Motors

Tesla

Tolik komínů a sazí, Santa musí být z produkce emisí vyloženě zklamaný. Nebylo by proto vůbec divu, pokud by se rozhodl svůj povoz přetvořit do co možná nejekologičtější podoby. V takovém případě se vyloženě nabízí zelená technika od Tesly. Ta má navíc velmi úzké kontakty s vesmírnou agenturou Space X, takže je zde vůbec největší předpoklad pro fungující létající saně. Navíc ta rychlost…

Foto: Bristol Street Motors

Nissan

Ještě rychleji by se však mohl Santa pohybovat se saněmi od Nissanu. Ty postavené na modelu GT-R by mu umožnily mít o půlnoci vystaráno a dát si promrzlé nohy do škopíku s horkou vodou. Tady by však mohl být opět malý problém se zavazadlovým prostorem.

Foto: Bristol Street Motors

Land Rover

Dostatek prostoru by naopak nabídnuly saně postavené na modelu Land Roveru. Konkrétně Range Rover by štědrému dědovi nabídnul dostatek luxusu, pohodlí a také by se s nimi dostal skutečně všude tam, kam by potřeboval.

Foto: Bristol Street Motors

Zdroje: Bristol Street Motors

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu