Jak si doma umýt auto aneb praktické tipy

Jak si doma umýt auto aneb praktické tipy(zdroj:pixabay.com)

V zimě jsme respektovali to, že auto bylo špinavé a zablácené. Během teplých letních dnů nám však vadí, že auto není zrovna v reprezentativním stavu. Pokud patříte k lidem, kteří zrovna mají automobil špinavý a zaneřáděný, možná se ptáte, co s ním. Samozřejmě se nabízí možnost zajet do automyčky, kde automobil za drobný peníz necháte umýt. Ovšem ne všude se umývají vozy za drobný peníz, někde je umývání vozidel zkrátka nákladnější. Proto se ještě nabízí možnost umýt automobil ručně v pohodlí domova.

Jenže samozřejmě takové umývání automobilu doma musí mít nějaká pravidla. Je důležité, abyste pravidla mytí doma dodržovali, jinak automobilu nebo minimálně jeho laku můžete uškodit. Přinášíme vám proto praktické tipy, jak na umývání automobilu v pohodlí domova tak, aby nedošlo k poškození vozidla, přesto abyste dosáhli skvělého výsledku.

Nikdy nepoužívejte kartáč nebo stará trička

To, že se nesmí na automobil používat kartáč, možná víte (mohlo by dojít k nenapravitelnému poškození laku vozidla), ale že se nesmí používat stará trička, o tom jste asi neměli ani tušení. Ideální je hadřík nebo žínka z mikrovlákna. Samozřejmě z hadříku je třeba odstranit štítek, i ten by mohl poškrábat lak vozidla, i když je opravdu malý a nenápadný.

Nesušte auto plastovými utěrkami

Po umytí budete chtít automobil usušit, aby nedocházelo k zaschnutí skvrn, které z auta dělají stále neumyté a nehezky vypadající auto. Jenže co k sušení použít? Ideální jsou utěrky z mikrovlákna, jež jsme už zmiňovali. Nezanechávají na povrchu nečistoty, naopak nečistoty dokonale chytají a absorbují do sebe mnoho vody.

Nezapomínejte na voskování

Mnozí majitelé vozidel zapomínají své auto navoskovat, pokud se ho rozhodnou umýt doma. Voskování je však velice důležité, doporučujeme jej nanášet na panel karoserie. Dávejte si však pozor na to, abyste vosk dokonale rozetřeli. Nesmí za karoserii zůstat viditelný, mohl by zaschnout a zanechal by posléze nehezké skvrny.

Autor: Michaela Richterová
Prohlédnout si všechny fotografie (4)

Mohlo by Vás zajímat​