Jaké vozy se řadí k těm nejhezčím vozům historie?

Koupit si automobil, to je jedna věc, ale koupit si jeden z nejhezčích automobilů, to je věc druhá. Pokud přemýšlíte nad tím, že budete investovat do vozidla, vybírejte nejen podle toho, co vůz skrývá pod kapotou, ale také vybírejte dle toho, jak vypadá. A co si rovnou vybrat jeden z těch nejkrásnějších vozidel na světě? Vybrali jsme vám několik z nich, nad kterými až oči přechází.

Anket, které se zaměřovaly na nejkrásnější osobní automobily, bylo v minulosti hodně. Lidé hlasovali pro motoristické kousky, uváděli krásné automobily z aukčních síní nebo z uměleckých muzeí. Na základě těchto anket jsme vybrali nejhezčí automobily na světě, pro které se vyplatí zbudovat i novou, honosnou garáž.

Lamborghini Miura

Už jste slyšeli o dvoumístném Lamborghini Miura? Jedná se o automobil, který byl v roce 1966 představen na tradičním každoročním ženevském autosalonu. Jedná se o vozidlo navržené Marcellem Gandini, který dlouhodobě pracoval pro studio Bertone.

Aston Martin DB5

Kdo by neznal filmové snímky s Jamesem Bondem. Pokus si vzpomínáte na nádherný vůz, který se blýskl ve filmu Goldfinger, pak nám dáte za pravdu, že tento vůz se stal jedním z nejkrásnějších vozů světa. Jedná se o vozidlo Aston Martin DB5, které dodnes patří k nejžádanějším modelům značky Aston Martin. A kupodivu se opět rozjíždí výroba tohoto vozidla. Vyrábět se má pětadvacet kusů, které budou mít všechny vychytávky, jaké měl sám James Bond.

Alfa Romeo 33 Stradale

Dalším vozem, který se hrdě řadí k nejhezčím vozidlům světa, patří i dvoumístný sportovní vůz Alfa Romeo 33 Stradale. Jedná se o vozidlo s dvoulitrovým vidlicovým osmiválcem. Kusů tohoto vozidla však není mnoho. Během čtyř let vzniklo jen čtrnáct kusů.

Porsche 11

Automobily Porsche se řadí k nejluxusnějším vozidlům světa. A Porsche 11 se řadí dokonce i k těm nejhezčím vozidlům světa. Porsche 11 je vůbec první vyrobený kus podle návrhu Ferdinanda Porscheho. Z počátku však mělo auto označení 901.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu