Kam umístit autolékárničku a jak dlouhá je její platnost?

Než řidič nastoupí do vozidla, musí si zkontrolovat, zdali mu světla svítí, pneumatiky jsou dostatečně dofouknuté a že nejsou prasknuté nebo zdali má s sebou autolékárničku. Právě to totiž nejvíce zajímá policisty, kteří udělají byť jen namátkovou prohlídku vozidla. Zejména autolékárnička bývá nejčastěji kontrolována, je to přece jen základní výbava každého vozidla a každého motocyklu. Každý řidič by si měl neustále kontrolovat, zdali je autolékárnička ještě platná nebo zdali v ní má vše, co v ní má mít. Pokud by se došlo na to, že autolékárnička je takzvaně prošlá nebo že v ní nejsou všechny věci, které v ní během daného roku mají být, může být udělena nemalá pokuta.

Každým rokem se obsah lékárničky trochu mění. Každým rokem se tedy informujte o tom, co se vyskytuje v autolékárničkách nového, případně jestli v ní všechno potřebné máte.


Zkontrolujte také platnost autolékárničky

Jak již bylo zmíněno, mnozí řidiči až při policejních prohlídkách zjistí, že jejich lékárničce skončila expirační doba. Ta je stanovena na čtyři roky. Po uplynutí této doby není třeba podle nejnovější vyhlášky lékárničku měnit, jen ať v ní je všechno. Na obsah dbejte i při výběru nové lékárničky.

Mezi řidiči v souvislosti s lékárničkou koluje jeden omyl, a sice že po otevření ztrácí lékárnička platnost. To není pravda. Expirační doba je i tak stanovena na čtyři roky.

Kam lékárničku umístit

Děláte si hlavu s tím, kam lékárničku umístit? Autolékárničky by rozhodně neměly být na přímém slunečním světle. Zároveň je třeba, aby autolékárnička byla dobře a snadno přístupná. Když ji budete potřebovat, musíte se k ní dostat co nejrychleji. Nedávejte ji tedy ani pod zadní sedačku, kam se dostanete jen stěží. Doporučujeme ji mít třeba v kufru automobilu nebo pod předními sedačkami. Důležité je, aby dané místo bylo suché.

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 30 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 30 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 30 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 8 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 30 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 30 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.