Kdy se dočkáme obnovení života ve světě motorsportu?

Globální pandemie koronaviru způsobuje po celém světě zrušení několika závodů nejenom ve Formuli 1, ale také v Moto GP nebo Formuli E. Další závodní série jsou pozastaveny a některé dokonce zcela zrušeny. Bohužel se nedá přesně odhadnout, kdy se budeme moci těšit na další závody. Přesto se pojďme podívat, kdy by pravděpodobně mohla sezóna začít ve Formuli 1 nebo v Moto GP.

Kdy začne sezóna Formule 1?

V tuto chvíli ještě není přesně jasné, který závod se stane prvním podnikem sezóny. Aktuálně probíhá letní přestávka, v níž jednotlivé týmy musí zavřít své továrny a nepracovat na vývoji monopostů. Dá se tedy očekávat, že sezóna začne nejdříve v srpnu, protože do té doby byly všechny stávající závody zrušeny. Na druhou stranu od chvíle, kdy se letošní sezóna rozjede, budou jezdci bez přestávky závodit až do začátku prosince.

Kdy začne sezóna Moto GP?

Pořadatelé šampionátu Moto GP se usilovně snaží naplnit právní závazky vůči majitelům okruhů i samotným týmům. Nižší kategorie Moto 2 a Moto 3 sice už svůj první závod roku odjeli v Kataru, avšak vrcholná kategorie Moto GP stále sezónu nezačala. Aktuálně se uvažuje i o náhradních okruzích, na kterých by se mohl letošní ročník dojíždět až do ledna roku 2021. Ve hře je i varianta několika závodů během jednoho víkendu.

Kdy začne sezóna Formule E?

Aktuálně je sezóna 2019/2020 Formule E pozastavena na dva měsíce právě kvůli celosvětové pandemii koronaviru. Všechno začalo odložením E-Prix Sanya a následovalo zrušení závodu uprostřed Říma. Je logické, že FIA nechcete pustit výkvět a budoucnost světového motorsportu do takto rizikové oblasti. Teoreticky by se tak letošní sezóna mohla obnovit při červnovém závodě na berlínském letišti Tempelhof.

I když jsme dočasně ochuzeni o reálné závodu, můžeme se uchýlit ke sledování záznamů starších závodů nebo sledovat klání v počítačových hrách. 

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu