Když Ferrari sjede ze silnice a vydá se do australské buše

Ferrari F40 je neuvěřitelný automobil, se kterým řidič zažije na silnici neuvěřitelný adrenalin. Jak to tak ale vypadá, ještě větší adrenalin se dá zažít i mimo zpevněnou vozovku. Je však nutné myslet na to, že následky takového výletu zřejmě nebudou úplně levné.

Výlet do buše

Dokazuje to fotografie z Gold Coast v Austrálii. Fotografie představují F40, se kterým se kdosi neznámý vydal mimo silnici a přistál v hlubokém srázu. Naštěstí nebyla nehoda příčinou žádného většího zranění a to i přesto, že na palubě byli dva lidé.

Kdo to však odskákal nepěkně je samotný vůz. Ten během své poutě do přírody srazil několik značek. V současné době se neví, jestli se jednalo o originální model, nebo pouze o repliku. V prvním případě by totiž byla oprava neuvěřitelně drahou záležitostí.

Foto: 7news

Drahá nehoda

Navíc fotografie naznačují, že vůz má na sobě dealerské poznávací značky a to znamená, že jej dotyčný mohl mít jen zapůjčený na testovací jízdu. Důvodem proč se mu nepodařilo udržet vůz na silnici byla podle policie vysoká rychlost. Za to byl také řidič ihned na místo pokutován.

F40 je absolutní ikona, která se vyráběla v letech 87 až 92. Zajímavé na ní je i to, že jí chyběla řada bezpečnostních prvků, které jsou dnes naprostým standardem i u supersportovních vozidel. Vůz je poháněn 2,9 litrovým motorem V8 o výkonu 478 koňských sil.

Foto: 7news

1 311 exemplářů vše ztěžuje

Podobných vozů bylo vyrobenou jen skutečně velice málo. Za dobu pěti let jeho produkce vzniklo pouze 1 311 exemplářů a nehody jako tyto dělají každý vůz o něco vzácnější. Pokud se tedy opravu jedná o originál, bude vůz opravit nejen velmi nákladné, ale hlavně extrémně problematické kvůli chybějícím originálním dílům

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu