Když narvete V8 z Maserati do mini auta. To je Mini Moke V8

Ludovic Lazareth je francouzský umělec a automobilový nadšenec, který se rozhodně nebojí přestavit nudné auto na extravagantní sporťák. Jeho poslední výtvor ale vznikl trochu kuriózním způsobem. Do malého čtyřkolového vozítka se totiž konstruktéři rozhodli vložit obrovský osmiválec z Maserati.

Ano, čtete správně. Společnost Lazareth Auto-Moto se totiž rozhodla, že kromě motorek bude prodávat i obojživelné auto inspirované malým Mini Moke.

Jak se mohl osmiválec vejít do tak malého auta?

Mnozí z vás by se asi mohli pozastavit nad tím, jak se velký osmiválec o objemu 4,7 litru mohl vejít do tak malého auta. Rozměry Mini Moke jsou totiž vskutku miniaturní. Konstruktéři ale všechno podřídili právě velkému pohonnému agregátu, který je na milimetry napasovaný pod krátkou přední kapotou. Po jejím otevření toho vlastně z motoru ani moc neuvidíte. Všimnete si pouze loga automobilky Maserati a nádrže provozních kapalin.

Jak rychle bude obojživelník jezdit?

Při pohledu na obrázky Mini Moke V8 si asi budete říkat, že to musí být pojízdná rakev. Přeci nemůže být bezpečné posadit se do takto malého auta s tak velkým motorem. Ten navíc produkuje masivních 454 plnokrevných italských koní, což je na 850 kg hmotnosti sakra velký výkon. Sám Ludovic Lazareth ale říká, že je tato bestie dostatečně hravá a že se dá velice dobře ovládat. Bude proto reagovat na každý sebemenší podnět.

Auto vypadá jako z animáku

O Mini Moke V8 si asi jen málokdo z vás bude myslet, že jde o opravdové plnohodnotné auto, které je navíc schopné jezdit i ve vodě. Vypadá spíše jako kreslené vozítko z animovaného filmu pro děti. I když je tato karikatura skutečná, stále nám není jasné, kdo by si ji mohl koupit. Nemusíme snad ani dodávat, že bude Moke V8 bezpečné používat pouze na soukromých okruzích.

Když vypíšete dostatečně hodnotný šek, tak vám Ludovic Lazareth jistě svůj nejnovější výtvor prodá. Kolik byste za něj byli schopní zaplatit?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu