Lamborghini představilo řadu doplňků z uhlíkových vláken pro Urus

Lamborghini Urus je zcela jistě výjimečný automobil, který na sebe strhává řadu pozornosti. Někomu to ovšem může přijít málo a tak automobilka vydává nové doplňky, díky kterým bude Urus ještě výjimečnější, už jen proto, že jsou všechny z karbonu.

Karbon všude kam se podíváš

Lamborghini Accessori Originali přináší skutečně velké množství doplňků, přičemž uhlíkové vlákno zde hraje důležitou roli. Vše začíná něčím tak obyčejným, jako je autoplachta na vůz, samozřejmě v dekoru karbonu, což SUV odliší od ostatních hyperluxusních plachet, které jsou podobně účinné, jen zkrátka nevypadají jako z karbonu.

Seznam dílů dále pokračuje kryty zrcátek a detailů předního i zadního nárazníku z karbonu, bočních prahů a také spoileru, a dokonce i dva odznaky automobilky, to vše samozřejmě z karbonu.

Pozadu nezůstává ani interiér vozu. Po otevření dveří uvnitř najdete prahové lišty z uhlíkových vláken, které doplňuje obrovské množství detailů z tohoto materiálu na palubní desce. A extrémně lehký a odolný materiál si našel cestu také pod kapotu vozu v podobě krytu motoru.

foto: Lamborghini

Ve jménu jedinečnosti

Pokud se už rozhodnete zakoupit Urus, proč se spokojit se základem? Mimo toho Lamborghini uvedlo, že tyto části z uhlíkových vláken jsou vytvořeny právě proto, aby dodaly automobilu ještě větší exklusivitu.

Může se to zdát jako mlácení prázdné slámy, ovšem jen málo, kdo si přeje mít automobil za miliony korun, který je úplně stejný jako všechny ostatní takové automobily. Na kolik toto odlišení majitele Urusu vyjde automobilka neprozradila. Nicméně je jasné, že se rozhodně nebude jednat o srandu za pár kaček a to zejména, pokud si uvědomíme, že zde stále mluvíme o doplňcích made by Lamborghini.

Zdroj: Lamborghini

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu