Lamborghini Unicorn V3? Mladý Youtuber si supersport upravil a pojmenoval podle svého

Jakmile poprvé uvidíte upravené Lamborghini, asi si budete říkat – co to sakra je? Proč někdo navařil trubkový rám okolo auta, místo toho, aby ho dal dovnitř? Mladý Youtuber Alex Choi ale takhle vůbec neuvažoval. Jednoho dne prostě dostal nápad, že chce svůj nový Huracán upravit na jízdu v terénu.

Sám na tom nevidí nic špatného, dokonce své auto pojmenoval Unicorn V3. Stále se vám upravené Lamborghini nelíbí? Podle Choie nerozumíte touze vyniknout.

Proč zrovna V3?

Pokud neznáte Alexe Choie, pak vězte, že je to opravdový blázen do aut. Poznávací značka s nápisem V3 nám napovídá, že současná úprava jeho Huracánu je už třetí v pořadí. Od prvního převzetí auta 1. června 2017 na něm udělal pěknou řádku změn a vylepšení. Ihned ze showroomu putovalo Lambo do lakovny, kde dostalo nový nátěr ve stylu růžovo-modré kamufláže. Potom na něj přidal lyžařský box, křídlo a karbonovou kapuci. Mimo to sundal i zadní nárazník. V3 je ale oproti všem předcházejícím úpravám naprosto bláznivé stvoření.

Jaký má auto motor?

Alex se ze všeho nejdříve pustil do úpravy motoru. Sériový agregát mu přišel slabý, takže jej nahradil výkonnějším motorem s dvojitým turbodmychadlem. Tím pádem by měl mít na svých off-road vyjížďkách dostatečnou výkonovou rezervu. A co ta klec okolo auta? Ta je ručně vyřezaná z chromu a nerezavé oceli. Inspirací tomuto šílenému stvoření bylo údajně jedno auto z Rychle a zběsile. Alex se navíc rozhodl přidat ještě 4 kulaté světlomety po vzoru rally skupiny B a policejní maják. Takhle ho určitě nikdo nepřehlédne!

Slicky do terénu? Zapomeňte

Všem nám je asi jasné, že na silničních pneumatikách by toho Alex se svým Lamborghini příliš neujel. Proto si u firmy Brixton Forged Wheels nechal vyrobit zbrusu nové pneumatiky. Technicky však moc nové nejsou, jenom změnily barvu z bílé na černou. Bílé nápisy na bočnicích pak evokují opravdové závodní pneumatiky na okruhy.

Asi by vás napadlo, že když má nyní Huracán větší motor, bude potřebovat i větší vzduchové filtry. Na každé straně auta jsou dva, což by mělo obrovskému motoru zajistit dostatečný přísun kyslíku, a tím i potřebný výkon. Navíc nasávací otvory přidávají na arogantnosti Alexova auta. Nemůžeme opomenout ani křídlo z uhlíkových vláken, které mimochodem pochází z Huracánu V2. Poslední úpravou bylo přidání zadního difuzoru a obrácení zadních světel. To přeci dělají všichni majitelé nových Lamborghini, nemyslíte?

Alex sám říká, že auto je v současné době skoro ve své finální podobě. Plánuje ještě několik drobných vylepšení.

Chcete vědět, jak se bude terénní Lamborghini Huracán chovat v poušti? Sledujte Instagram i Facebook Alexe Choie!

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu