Mercedes-Benz uvádí už osmé SUV do své modelové řady. Představuje nové Géčko

Aby si automobilky udržely své klienty a své místo na trhu, musí neustále překvapovat novinkami. To si moc dobře uvědomuje i automobilka Mercedes-Benz, která v nedávno době představila další Géčko. To ostatně jenom ukázalo, že abecedu Mercedes-Benz opravdu ovládá, jedná se totiž o model GLB, který se zařadil mezi GLA a GLC.

V nedávné době jsme se mohli setkat hlavně s nespočetně mnoho upoutávkami a maskovacími testovacími vzorky. Nyní se však už konečně ví, že automobilka Mercedes-Benz konečně uvádí své už v pořadí osmé SUV do své modelové řady. Jak již bylo zmíněno, jedná se o model označenž GLB, který má unikátní rozměry. Svou platformou se zařadil k nové třídě A.

Jak vypadá nový automobil z dílny automobilky Mercedes-Benz?

Jedná se o automobil hranatého tvaru. Svým hranatým designem odkazuje na legendární třídu G, ovšem uvnitř se vidí spíše prvky nové třídy A.  Vůz má zabudovaný infotainment MBUX, který spíše upřednostňuje dotykové a také hlasové ovládání. Nejvíce však automobilka láká na praktičnost. Třeba jen zavazadelník může pojmout až 560 litrů! Navíc je tu třetí řada sedadel. Vůz tak nabízí sedm míst.

Čtyřválce vůz pohání, pod kapotou se skrývá přes sto šedesát koní. Automatická převodovka je sedmistupňová, u dvoulitrové verze GLB 250 má automat o jeden stupeň navíc. Existuje také GLB 200d, který má pohon předních kol, za příplatek pak pohon všech kol.

Kdy přijde novinka na trh?

Zaujala vás novinka z dílny automobilky Mercedes-Benz a ptáte se, kdy tato novinka přijde na trh? Nebudeme vás dlouho napínat. Na novinku nebudete dlouho čekat, z dostupných údajů vyplývá, že se má na trh dostat ještě letos. Kolik však bude stát, to se zatím netuší. Stanoveny nejsou ani ceny v předprodejích.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu