Nejlepší auta pro maminky? Bezpečná, pohodlná, spolehlivá a dostatečně prostorná

Pátráte po vhodném rodinném voze, ale navzdory obrovské nabídce si nemůžete vybrat? Chcete pro své blízké to nejlepší po všech stránkách, tedy bezpečné, prostorné a pohodlné auto, ale také něco, co vás bude bavit řídit?  Abychom vám to usnadnili, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční auta z širokého spektra kategorií vozidel, které se podle nás nejlépe hodí pro životní styl moderní maminky.

Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica poskytuje kombinaci luxusu, prostoru, bezpečnosti a moderních technologií. Dobře vypadá, dobře jezdí a můžete si ho pořídit s pohonem všech kol.

Nejenže jsou zde tři řady sedadel, které lze konfigurovat mnoha různými způsoby, ale všichni cestující mají k dispozici dostatek prostoru a díky vybavení, jako je třízónová klimatizace, bude všem příjemně, nejen na cestě do školy, ale i na cestě na rodinnou dovolenou.

Možnosti výbavy sahají od základních až po luxusní, navíc je Chrysler Pacifica k dispozici s běžným motorem V6 i jako hybridní varianta.

Toyota Corolla Cross Hybrid

Toyoty jsou známé tím, že patří k nejspolehlivějším vozům na trhu. Japonská automobilka dovedla k dokonalosti recept na to, aby její vozy jezdily déle s minimem oprav a bez nákladné údržby.

Toyota Corolla je celosvětově nejprodávanějším vozem, a tak není divu, že se automobilka rozhodla učinit ji i součástí stále rostoucího segmentu crossoverů. Interiér možná nepůsobí příliš inspirativně, ale pohodlně se do něj vejde pět osob.

Honda Civic

Co když zrovna nejste fanouškem velkých aut? Možná byste raději něco menšího a svižného, abyste se mohli pohybovat po nákupních centrech. Honda Civic Sedan je ideální volbou pro zaneprázdněné maminky.

Můžete si vybrat sedan nebo hatchback. Na rozdíl od mnoha kompaktních vozů se nemusíte bát, že až děti povyrostou, budete potřebovat větší auto, protože na zadních sedadlech je spousta místa, pohodlně zde mohou cestovat i dospělé osoby.

Děti v autě.
zdroj: freepik.com

Mercedes-Benz GLB

Hojnost luxusu v malém balení, tak by se dal stručně shrnout Mercedes-Benz GLB. GLB je v segmentu rodinných vozů „nóbl“ volbou, která zahrnuje mimo jiné informační a zábavní systém se dvěma obrazovkami, operační systém MBUX a spoustu standardní i volitelné bezpečnostní výbavy.

Vůz nabízí místa k sezení pro sedm osob a spoustu prostoru nad hlavou. S výkonem 221 koní v základním provedení se nemusíte bát naložit ho zavazadly a jet s ním na rodinnou dovolenou.

Acura RDX

Acura RDX je díky svému výraznému designu a důrazu na výbavu jedním z nejpohodovějších vozů pro maminky na trhu. Disponuje výkonem 272 koní a ve spojení se systémem pohonu všech kol se může pochlubit skvělými jízdními vlastnostmi. Navíc díky adaptivnímu tlumení a mnoha jízdním režimům je vůz připraven zvládnout rodinné výlety i služební cesty.

Mazda CX-50

Je menší než jiné vozy na tomto seznamu, ale dobrodružné maminky potřebují vůz, který je připraven na výzvy, které je čekají, aniž by dělaly kompromisy v důležitých věcech, jako je bezpečnost a pohodlí.

Mazdu CX-50 si představte jako robustnějšího bratrance CX-5, ale bez kompromisů v tom, co na CX-5 milujete, jako je luxusní interiér, snadno ovladatelný infotainment a 2,5litrový přeplňovaný motor s výkonem 250 koní.

Volvo XC90

Volvo je obvykle jednou z prvních značek, na kterou se člověk podívá, když plánuje cestování s rodinou. Má bohatou historii bezpečnostních inovací a představuje skvělou alternativu k německým a japonským nabídkám.

Model XC90 je ideálním rodinným vozem. Nejenže je ekologický, k dispozici jsou hybridní varianty, prostorný a nabitý technikou, ale díky vzduchovému odpružení je i velmi pohodlný. Díky technologii IntelliSafe je vozidlo též mimořádně bezpečné.

Zdroj: autopartspro.co.uk, saga.co.uk

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu