Nejsilnější Golf všech dob je tu

Malý hatchback s obrovskou historií, tak by se dal ve zkratce popsat jeden z nejikoničtějších modelů značky Volkswagen. Ten nyní dostává novou R verzi, která se stane tím nejvýkonnějším Golfem všech dob.

Nové erko

Automobil dostane přeplňovaný čtyřválec o objemu dvou litrů s výkonem 315 koňských sil a 310 N.m. Díky těmto parametrům je schopen zrychlit z 0 na 60 kilometrů v hodině za 4,7 sekundy a dostat se na maximální rychlost až 250 km/h. To je nárůst o 27 koňských sil ve srovnání s předchozím erkovým modelem.

Foto: Volkswagen

Novinka je párována buď se šestistupňovým manuálem, nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Samozřejmostí je také pohon všech kol 4Motion – ovšem zde došlo k několik změnám. Volkswagen propaguje přepracovaný diferenciál v zadní části vozu, který distribuuje výkon variabilně mezi nápravy a je schopen poslat až 100 % točivého momentu na vnější kola, pomocí speciální funkce Drift Mode. Ten je jedním ze dvou speciálních jízdních režimu nakonfigurovatelných v režimu Race, ve kterém se spojují další režimy, jako je Sport, Comfort a Individual.

Další změny

Volkswagen si také posvítil na přední a víceprvkové zavěšení Golfu, přičemž byla přední světlá výška snížena o 20 milimetrů. Novinka také dostala tužší tlumiče i přepracovanou geometrii, což mu dává přibližně o 10 % vyšší tuhost, oproti předchůdci.

Foto: Volkswagen

Po vizuální stránce byste však tyto dravé schopnosti do novinky neřekly, Hot Hatch dostal přepracovaný přední nárazník s některými prvky převzatými z motorsportu, a některé chromované detaily. Zároveň vůz dostal devatenáctipalcová kola z lehkých slitin obuté do sportovních pneumatik.

Několik změn se odehrálo také v kabině vozu. Na volantu je nově tlačítko R, které zrychluje přistup ke sportovním režimům, zároveň se na několika místech objevuje detail v podobě písmena R a řidič se může vůbec poprvé usadit do sedadel potažených kůží Nappa.

Zdroj: Volkswagen

Autor: Jan Černý
Tagy: , ,
zavřít reklamu