Porsche 911 dostalo pořádnou offroad úpravu

Porsche 911 je ikonický model, který se zapsal do historie nejen svým výjimečným vzhledem, ale také skvělými schopnostmi, které předvádí na silnicích. Co když ale s tímto vozem sjedeme ze silnice? Přesně taková myšlenka se honila hlavou i jednomu německému tunerovi, který na to 911 náležitě vybavil.

Offroad 911

V poslední době je velkým hite dělat z vozů, u kterých bychom to rozhodně nečekali, offroadové speciály. A už vůbec se nechce věřit tomu, že se tyto úpravy velice často týkají samotné 911 od Porsche. Je to i případ nového díla německých tunerů Delta4x4, kteří se nazývají bavorskými specialisty na terén.

Lidé ze společnosti se nechali inspirovat Dakarem a modelem Pharaoh z 80. let a výsledkem je přepracovaná generace 992 ve specifikaci Carrera 45. To je ideální základ pro vůz, který by měl zvládnout něco víc, než jen vyleštěné asfaltové zrcadlo.

Foto: Delta4x4

Velmi netradiční zákazník

Celý vůz byl stavěn na zakázku jednoho z místních podnikatelů, který měl velice konkrétní požadavky. Chtěl například, aby byl zbrusu nový model přeměněn na dobrodružný stroj, se kterým by bylo zcela v pořádku zajet z Německa až do Dakaru. Tím by se v podstatě mohla obnovit legendární trasa Paříž-Dakar. A je jasné, že přesně něco takového potřebovali úpravci slyšet.

Čtěte také: Milionáři mají novou hračku. Porsche představilo novou Turbo verzi modelu 911.

Výsledné vizualizace jsou totiž naprosto šílené a zároveň velmi atraktivní. Nejvíce asi zaujme speciální lišta s reflektory a střešní nosič, které vozu propůjčují skutečné outdoor vzezření. Co není příliš vidět, ale je zde asi tím nejdůležitějším je speciálně navrženy, zcela nový podvozek se světlou výškou 250 mm, díky kterému by mělo jít jet mimo zpevněnou cestu.

Foto: Delta4x4

Podle dosavadních informací je projekt stále ve svých začátcích. Vůz by měl být dokončen příští rok a bude velice zajímavé sledovat, co s ním jeho majitel podnikne za dobrodružství.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu