Proč si dnes stále více lidí kupuje pick-upy?

Pick-up, vůz s poněkud netypickým nepočeštěným jménem, který je řazen mezi užitkové vozy. V současnosti si ale pick-upy po vzoru Ameriky, kde jsou již řadu let velmi populární, pořizuje i mnoho lidí v Evropě, i když jejich prostor a výkon pro své povolání nepotřebují. Pokud i vy přemýšlíte o tom, jaké výhody běžným uživatelům tyto vozy přinášejí, máme pro vás několik zajímavých informací.

Prostor a všestranné použití

Výhodou dnešních modelů pick-upů je to, že v sobě ve všech ohledech spojují výhody osobních automobilů a dodávek. Zatímco nákladní prostor, který může být zakrytý i odkrytý, umožňuje snadnou přepravu i velkých objemných předmětů, které by se do kufru normálního osobního vozu nevešly, kabina pick-upu svému řidiči přináší stejné pohodlí jako jakýkoli moderní osobní vůz. Vlastnící pick-upů tak mohou jedním vozem odvést objemné a těžké zboží například během stěhování a zároveň jet tímto vozem v pohodě i na pracovní schůzku, nákup či dovolenou. Pokud se chystáte na dovolenou, můžete navíc za pick-up bez problémů připojit jakýkoli obytný přívěs. Pomalu ale jistě se pick-upy zabydlují i na českých silnicích. Pokud jde o nejprodávanější vozy, u nás jsou jimi Toyota Hilux, Volkswagen Amarok a Ford Ranger. Důkazem toho, že s nimi musíme počítat i do budoucna, je skutečnost, že se na trhu objevují i verze s alternativními či elektrickými pohony.

Síla a bezpečí

Pick-upy oceníte také v případě, že se musíte pohybovat po ne zcela kvalitních silnicích. Mnoho z nich, zejména ty vyráběné americkými automobilkami, totiž přejalo mnoho parametrů od terénních vozů. Jízda ve sněhu, bahně či po kamenech tak nepředstavuje žádný větší problém. Pružný motor a pohon 4×4 si se vším hravě poradí. Díky své robustnosti jsou pick-upy také bezpečnější než běžné osobní vozy. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší spotřebou i s tím, že podle české legislativy se jedná o nákladní vozy, to znamená, že dopravní značka Zákaz vjezdu nákladním automobilům platí v praxi správně i pro ně.

Zdroj: autodeal.com.ph

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu