Seznamte se s těmi nejlepšími piloty F1! Znáte je všechny?

Přidat na Seznam.cz

Když se sjíždí závodní okruhy, na nichž bojují piloti Formule 1, to je, panečku, podívaná! I když sami formuli neřídíme, adrenalin nám proudí v žilách a naplňuje nás od konečků prstů až ke konečkům vlasů. Jen málokdo si umí představit, jak obrovský adrenalin je to pro samotné jezdce, kteří hazardují se svým životem. Piloti F1 však tento druh adrenalinu milují, jinak by ve formuli neseděli. Seznamme se s těmi nejlepšími jezdci F1. Znáte je všechny?

Stejně jako v každém jiném sportu, i ve Formuli 1 můžeme vyjmenovat nejlepší z nejlepších. Vybrali jsme tedy ty nejznámější jezdce F1, kteří se zároveň řadí k těm nejlepším pilotům, kteří kdy usedli za volant závodní formule, s níž se posléze projížděli na závodních okruzích, z nichž řada byla opravdu velice nebezpečná.


Michael Schumacher

Jako prvního musíme zmínit Michaela Schumachera, kterého zná beze sporu celý svět. Dokonce ho znají i ti, kteří F1 nesledují. Jedná se o dominantní sílu ve formuli v devadesátých letech, je to dominantní síla ve F1 na přelomu dvacátého a jedenadvacátého století. Je majitelem několika světových pohárů, které získal i za Ferrari. Z dvou set osmi závodů vyhrál hned jedenadevadesát.

Jackie Stewart

Dalším v pořadí je Jackie Stewart. Tohoto bývalého pilota Formule 1 můžete znát nejen jako výherce skoro třiceti závodů ze sta, ale také ho můžete znát díky kampani, která bojovala za větší bezpečnost při závodění. O tuto kampaň se zasazoval. Dokonce má na kontě i svůj vlastní tým Stewart, z něhož se před čtrnácty stal Red Bull Racing.

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel je beze sporu jedním z nejlepších jezdců historie. Hned čtyřikrát za sebou vyhrál titul mistra světa, ve svých šestadvaceti letech se dokonce stal držitelem hned několika světových rekordů v tomto sporu. Ze sto dvaceti zápasů vyhrál necelých čtyřicet.

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.