Tenhle chlápek vlastní hned 17 unikátních Golfů

Automobily Volkswagen jsou vnímány spíše jako spotřební zboží, u kterých by člověka ani nenapadlo, že by mohly být předmětem nějaké sbírky. Jenže mít svou vlastní sbírku automobilů chce mít kde kdo a je jedno, že se jedná o cenově dostupnou značku. Muž jménem Steve Smith jich má proto hned 17.

Láska jménem VW

Smith se svým bratrem měli vždy slabost pro model MK 1 GTI, který byl velmi populární v době, kdy vyrůstali. Něž se přestěhovali do Spojených států, vlastnili jich snad pět či šest. Po přestěhování za prací koupil MK 2 a ve sbírání pokračoval. Dnes má dohromady 17 Volkswagenů, byť se sluší dodat, že některé jsou jen vraky, které slouží coby zdroj náhradních dílů pro ostatní vozy. V jeho sbírce se však dají najít i skutečné poklady.

Jedním z nejvzácnějších je MK2 Golf Rallye. Jedná se o jeden z nejvzácnějších Golfů ve Spojených státech. Německé automobilka jich na konci 80. let vyrobila jen asi 5 tisíc a ve Státech jich je asi jen 15.

Automobil je identifikovatelný na první pohled, díky svému širokému tělu, které určeno pro Rallye hrátky. Mimo jiných panelů karoserie je dalším rozlišovacím faktorem také dvojité turbo, které dává vozu velmi charakteristický zvukový projev.

Tak trochu obsese

Že Steve své vozy skutečně miluje je vidět na první pohled. Vlastně by se dalo říci, že se jedná o určitou obsesi, protože nové náhradní díly nakupuje každý týden. Jakmile uvidí něco zajímavého, okamžitě po tom skočí s tím, že by se to třeba mohlo hodit později.

Smith by rád svůj vozový parko postupně ucelil a dal mu určitý koncept. Onen zmíněný rallye speciál by rád renovoval a chtěl by jej vystavovat. Na pilu ale rozhodně netlačí, protože nejspokojenější je, když se může vrtat ve svých Volkswagenech a nikdo jej neotravuje.

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu