V listopadu se rozhodne o osudu Lamborghini a Bugatti

Během závěru tohoto roku se skupina Volkswagen rozhodne, jak naloží se svými značkami Lamborghini a Bugatti a také Ducati. Automobilka totiž přezkoumává své produkty a značky, které by jí měly posouvat směrem k výrobě elektrických vozidel a zároveň ke zdvojnásobení její hodnoty.

Velké úspory u Volkswagenu

Automobilka podle interních zdrojů zvažuje hned několik možností. Některé počítají s možností nejrůznějších technologických partnerství, jiné s určitou formou restrukturalizace. A to by znamenalo, že by automobilka mohla tyto tři značky zcela prodat.

Důvod je jednoduchý. Volkswagen totiž potřebuje rozvrhnout své zdroje co nejhospodárněji. Potřebuje investovat do vývoje a výroby zcela nových typů vozidel a také do autonomní technologie a technologie konektivity. Toto všechno si vyžaduje obrovský kapitál a nezbývá příliš prostoru na bezduché rozhazování.

Foto: Bugatti

Restruktualizace

O tom ostatně svědčí i situace okolo tuzemské Škodovky. To také podtrhnul generální ředitel koncernu VW Herbert Diess, který řekl: „Značky musí být měřeny podle nových požadavků.“ Spekulace o osudu značek spadajících pod koncern však nejsou žádnou novinkou. V loňském roce se šířili zvěsti o tom, že do roku 20230 bude prodáno Lamborghni a Bentley. Tento měsíc se pak objevila informace, že Volkswagen souhlasí s prodejem značky Bugatti chorvatskému výrobci elektrických vozů značce Rimac, ve kterém má například Porsche 15,5 procenta.

Foto: Lamborghini

Rozhodnutí prodat Bugatti a Lamborghini by bylo zajisté velmi překvapivé, ovšem obě automobilky si od svého založení prošli rukama hned několika majitelů, takže by se nejednalo o žádný historický milník.

Navíc by to Lamborghini a Bugatti nemuselo končit. Padají dokonce jména značek jako je Audi a Porsche. Tyto informace už ale nejspíše budou silně přitažené za vlasy, protože pro Volkswagen by bylo poměrně nelogické zbavovat se těchto tradičních značek.

Zdroj: Volkswagen, Foto: Bugatti, Lamborghini

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu