V Německu odstartovaly dodávky modelu ID.4

Volkswagen drží více než 23 tisíc objednávek na nový elektrický model ID.4 jen na území Evropy. První zákazníci se mohou ze svého nového automobilu již těšit. Vybraným totiž již byly předány v areálu továrny Transparent Factory v Drážďanech a také v sídle Volkswagenu ve Wolfsburgu.

Velké plány

Evropa však není jediným trhem, kde je ID.4 nabízen. Jeho prodej byl také zahájen ve Spojených státech. Veškerá výroba jak pro evropský, tak také americký trh probíhá v německém Cvikově.

Dle Volkswagenu je počet objednávek na konci února 23 500. S tímto číslem nejspíše není německá automobilka zcela spokojená, ovšem Volkswagen ihned dodává, že je na vině zavření dealerů značky, takže si lidé nemohou novinku ani pořádně prohlédnout.

Volkswagen má v plánu během rok 2021 prodat 150 tisíc kusů této novinky což by byla přibližně jedna třetina z celkového cíle 450 tisíc prodaných elektromobilů. Jen pro srovnání v roce 2020 Volkswagen prodal přes 212 tisíc elektrifikovaných vozů, z toho 134 tisíc kusů bylo čistě elektrických.

„Zahájení prodejů ID.4 bylo velmi úspěšné a zákazníci tento vůz dobře přijali. Stále máme skvělé plány – pouze letos se snažíme dodat po celém světě přibližně 150 000 vozidel. To je zhruba jedna třetina naší plánované produkce 450 000 elektrických vozidel v roce 2021. Světový automobil je proto klíčovým pilířem naší akcelerované elektrické ofenzívy,“ řekl Klaus Zellmer.

Školení zaměstnanci

Aby Volkswagen podpořil prodeje, pořádá celoevropské školení prodejců. Pouze v Německu by mělo být proškoleno více než 10 tisíc zaměstnanců autorizovaných prodejců, aby mohli zákazníkům poskytovat erudované rady.

„ID.4 se nyní naváží k našim plně připraveným prodejcům. Zaměstnanci byli dobře proškoleni. Prodejci navíc provozují individuální systém schůzek s konceptem bezpečné hygieny. Zákazníci se konečně mohou dotknou ID.4, posadit se do něj, otestovat jej a také objednat,“ řekl vedoucí společnosti Volkswagen v Německu Holger B. Santel.

foto: Volkswagen

Zdroj: Volkswagen

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu