Volkswagen se stahuje ze všech motorsportových disciplín

Volkswagen oznámil, že se již nebude účastnit jakékoliv motorsportové události a důvod je zcela zřejmý. Automobilka chce veškeré finanční prostředky investovat do vývoje technologie elektromobility a na závodění prostě nyní nemá náladu.

Velké změny

Volkswagen již v minulém roce oznámil své rozhodnutí ukončit podporu všech programů, ve kterých jsou využívány jeho vozy poháněné spalovacími motory a místo toho se začal ve velkém soustředit na elektrické závodní vozy.

Nyní je však rozhodnutí ještě radikálnější. Den poté, co Audi veřejně opustila Formuli E, Volkswagen poslal k ledu veškeré své závodní projekty. Tento krok přichází jako součást nového uspořádání společnosti. Pro 169 zaměstnanců divize Volkswagen Motorsport to znamená začlenění do širší sítě společnosti Volkswagen.

Vyjádření těch nejvyšších

Frank Welsch, který má ve Volkswagenu na starosti vývoj uvedl, že značka je na dobré cestě stát se vedoucím dodavatelem udržitelné elektrické mobility. „Za tímto účelem spojujeme své síly a rozhodli jsme se ukončit vlastní aktivity v oblasti motoristického sportu pro značku Volkswagen. Pracovníci v motoristickém sportu budou následně integrováni do společnosti Volkswagen AG. Hluboká technická odbornost zaměstnanců i získané know-how z projektu ID.R tak zůstanou ve společnosti a pomohou nám přinést na silnici další efektivní modely rodiny ID,“ řekl Welsch.

Dodávky náhradních dílů pro zmiňovaný závodní speciály Polo GTI R5 a Golf GTI TCR či výroba samotného Pola R5 by měly být ukončeny ke konci roku 2020. Wilfried von Rath, vedoucí HR oddělení ve společnosti VW, dodal. „Tým společnosti Volkswagen Motorsport GmbH dosáhl během několika desetiletí významných sportovních úspěchů. Za mnoho vítězství, titulů a rekordů po celém světě a jejich osobní nasazení všem zaměstnancům upřímně děkuji.“

Zdroj: Volkswagen

Autor: Jan Černý
zavřít reklamu