Zájemci o Ford Mustang stárnou a automobilka si je toho vědoma

Ford Mustang v současné době prožívá skutečně příjemné chvíle. S 15,1procentním podílem na globálním trhu sportovních vozů se mu podařilo již podruhé za sebou umístit na žebříčku nejprodávanějších sportovních vozů na prvním místě a již pošesté za sebou drží tuto pozici i v žebříčku nejprodávanějších sportovních kupé.

Vousatí řidiči

Automobilka se nedávno dokonce pokoušela o zahájení prodejů tohoto vozu a Antarktidě a založení místního fanklubu. Vše ale nakonec zůstalo jen u nápadu. Nicméně to dokazuje, že Ford se nebojí dělat se svou legendou skutečně psí kusy. A přesto je tu jedna věc, která automobilku trápí.

Současná generace modelů S550 přitahuje starší kupce, což je již dlouhotrvající trend, který trvá nejméně 10 let. Průměrný kupec sportovního vozu ve skutečnosti stárne a Ford si to moc dobře uvědomuje. Je však otázkou, zda se jedná o znepokojující informací.

„Demografické údaje jsou, a ano, stárnou,“ řekl marketingový manažer Ford Mustang Jim Owens. Ford Mustang se pro mnohé stává životní etapou. Je atraktivní i pro mladší řidiče, kteří oceňují praktičnost i cenovou dostupnost, protože Mustang lze skutečně pořídit za relativně příjemnou cenu.

Foto: Ford

60 na krku a Mustang v garáži

I přesto může v životě nastat moment, kdy potřebujete skutečně praktický automobil. A zde přichází na řadu Mustang Mach E. Oba vozy jsou podle Fordu o životní situaci, ve které se zájemce nachází. A jelikož méně praktické vozy si mohou dovolit mladší či starší řidiči, kteří na ně navíc mají, je logické, že po takovém voze sáhne spíše straší člověk.

Proto Mustangy nyní nakupuje generace babyboomu ze 60. let, která je demograficky velice silná a svůj život navíc prožívala v relativně poklidné éře, během které se mohly soustředit na vydělávání peněz.

Zdroj: Cars and Muscles

Autor: Jan Černý
Tagy:
zavřít reklamu