Zanedlouho začíná světoznámý autosalon ve Frankfurtu!

Na letošní ročník autosalonu ve Frankfurtu se vydají stovky odborných novinářů, ale také desetitisíce fanoušků. Právě ty tvoří největší procento návštěvníků. Výhodná poloha autosalonu láká i mnoho českých motoristických příznivců k jeho navštívení. Proto se dnes zaměříme na čistě praktické rady, jak se na autosalon bez problémů dostat.


Kdy se autosalon koná a jaká je otevírací doba?

Frankfurtský autosalon se koná v září, ovšem termíny se liší podle toho, zda spadáte do kategorie novinářů, obchodníků nebo obyčejných návštěvníků. Žurnalistům jsou prostory k dispozici již od 10. září, budou jim vyhrazeny dva dny. Obchodníkům je výstaviště vyhrazeno 12. a 13. září, v tomto termínu se k exponátům dostanete i bez akreditace. Široké veřejnosti jsou pak určeny dny od 14. září do 22. září. Výstaviště je každý den otevřeno od 9 hodiny ranní až do sedmé hodiny večerní.

Kolik stojí vstupné a kde jej sehnat?

Nejjednodušší je získat vstupné přímo na webu autosalonu předem. Koupě bude nejen rychlejší, pohodlnější, ale také levnější. Za online vstupenku zaplatíte 15 euro na jeden den o víkendu, 13 euro na pracovní den. Rodinné vstupné zahrnující lístky pro dva dospělé a maximálně tři děti do věku 14 let stojí 35 euro. Jestliže budete chtít kupovat vstupenky až na místě, připočtěte si ke každé zmíněné částce přibližně 2 eura. Pochopitelně můžete žádat o studentskou slevu, samozřejmě pokud se vás tato věková kategorie týká.

Jaká trasa autem bude nejlepší?

Jestliže se nechcete cestovat na světoznámý autosalon společně s cestovní kanceláří, můžete jet pochopitelně vlastním osobním autem. V takovém případě vás čeká asi 520 kilometrů a přibližně 5 hodin cesty, pokud bude vaší startovní destinací Praha. Nejlepší je vyrazit přes hraniční přechod Rozvadov po silnici E50.

Budete pokračovat po dálnici A6 směrem na Norimberk, ovšem před ním odbočíte na dálnici A3 ve směru na Würzburg. Po této dálnici se dostanete až do Frankfurtu nad Mohanem, ovšem ne na výstaviště. Musíte se dostat na silnici A648, kde už jistě narazíte na ukazatele, které vás do výstavních prostor přímo zavedou.

Musíte si koupit dálniční známku?

Po přečtení popisu trasy na výstaviště vám tato otázka bude asi připadat zbytečná. Drtivá většina cesty totiž bude probíhat po dálnici. Zdanění německých dálnic však bylo odloženo na příští rok, tudíž si ještě letos užijete kvalitní silnice zadarmo. Dálnice našich západních sousedů jsou totiž v nesrovnatelně lepším stavu, než ty naše. Bohatě vám bude stačit pouze česká dálniční známka na cestu po silnici E50 na Rozvadov.

Jestliže se na tento veletrh automobilismu a motorismu chystáte, čeká vás naprosto nezapomenutelný zážitek, na který jistě nezapomenete. Uvidíte nejen žhavé novinky od významných automobilek, ale i bohatý doprovodný program.

Chystáte se na letošní autosalon i vy?

Autor: Karel M.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí
SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 16 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 32 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 46 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 47 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.