Ženevský autosalon hlásí problémy. Nebude se konat ani v příštím roce

Nechybělo mnoho a letošní autosalon v Ženevě mohl proběhnout zcela bez problémů, tak jak jsme na něj zvyklí. Osud, lépe řečeno koronavirus, tomu však chtěl jinak a brány autosalonu zůstaly neotevřené. A to už za nimi většina automobilek měla vše připravené a naleštěné. Jenže ženevského autosalonu se nedočkáme ani v příštím roce a je otázku, zda ještě někdy vůbec.

Co takhle rok 2022?

Důvodem proč se autosalon v Ženevě, který se koná každé dva roky, neodehraje ani v příštím roce jsou samotné automobilky. GIMS, která autosalon pořádá si nechala udělat průzkum, ze kterého vyšlo najevo, že drtivá většina z nich nechce příští rok vystavovat. Autosalon poslední dobou tolik netáhnou a automobilky nechtějí investovat do zbytečností. Raději by proto uvítali autosalon o rok později.

zdroj: GIMS

A to je pro GIMS velký problém. Vzhledem k tomu, že letošní autosalon byl zrušen chvilku před začátkem, byly všechny finance již proinvestovány. GIMS proto zažádalo o reparaci a také o půjčku. Ta mu byla schválena ovšem za předpokladu, že peníze proinvestuje v příštím roce. Jenže pokud nechtějí automobilky vystavovat, nemá smysl výstavu vůbec pořádat.

Čas na prodej

To je důvod, proč GIMS nabídku odmítla a rozhodla se celý autosalon nabídnout zájemci o koupi. Tím se stala společnost Palexpo SA. Podle GIMS se jednalo o jediné řešení, jak autosalon zachovat i pro budoucí roky. Palexpo je provozovatelem kongresového centra v Ženevě, tedy místa, kde se výstava koná.

Čtěte také: Rivian a jeho pouštní hrátky.

zdroj: GIMS

Víc toho bohužel řečeno zatím nebylo. Je tedy otázkou, zda se Palexpu podaří ročník v roce 2022 zrealizovat. Nesmíme totiž zapomínat na Paříž a její autosalon, která se s Ženevou v pravidelném ročním rytmu střídala o možnost hostit největší evropský autosalon.

Autor: Jan Černý
ZAVŘÍT